rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

50 tysięcy na Święty Krzyż

Szanowny Panie Prezydencie!
Czy byłby Pan uprzejmy uzasadnić, dlaczego marnotrawi się 50 tys. złotych poprzez przeznaczenie ich na cel w ŻADEN sposób nie związany z działalnością gminy? Skarżysko nie ma absolutnie żadnego interesu we wspieraniu tego rodzaju inicjatyw - z ruchu turystycznego na Świętym Krzyżu nasze miasto nie ma żadnych profitów. Jest to moim zdaniem przykład karygodnej niegospodarności, i to tym bardziej rażącej, że sytuacja finansowa miasta jest - mówiąc oględnie - napięta.Dodatkowo, wspieranie obiektów kościelnych budzi niesmak -  Kościół jest instytucją na tyle majętną, że mógłby sfinansować wymagany wkład własny. A nawet gdyby nie mógł, dlaczego dokładać ma się tak biedna gmina?Mam nadzieję, że mieszkańcy należycie ocenią tę inicjatywę podczas najbliższych wyborów.Jeśli podlegli Panu urzędnicy mieliby problem z zagospodarowaniem tak "małej" kwoty jak 50 tys. z  pożytkiem dla miasta, służę konkrentymi pomysłami.Z poważaniem,
Maciej Borys

 

Czytaj więcej...

Zalew Bzin

Dzień dobry,
Nurtującym mnie zagadnieniem jest stan prac, czy raczej przygotowań do najważniejszej i najbardziej przyszłościowej według mnie inwestycji dla miasta, mianowicie budowy zalewu Bzin. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.

 

Czytaj więcej...

O budżecie 2011 roku

Panie Prezydencie, jestem studentką III roku, piszę pracę licencjacką na temat samorządu terytorialnego. Jednym z analizowanych zagadnień jest budżet gminy. Korzystam z materiałów publikowanych na stronie bip oraz skarzysko.pl. Analizuje lata 2000-2012. Przykro mi o tym pisać ale zaprezentowana analiza dochodów i wydatków gminy Skarżysko-Kamienna z 2011 roku zawiera bardzo dużo błędów. Nie wspomnę o spójności prezentowanych danych. Rok 2010 i 2012 jest ok, dane prezentowane są podobnie, można je porównywać, analizować, jest czytelnie. Ale 2011 to masakra! Literówki, niespójne dane, złe wyliczenia deficytu w porównaniu do prezentowanych wydatków, dziecinne wykresy - to wszystko jest bardzo słabe. Piszę do Pana maila, bo chciałabym zaoszczędzić pracy i czasu innym studentom, którzy będą pisać podobne prace. Proszę zwrócić się do Pani MG z prośbą o poprawę i ujednolicenie danych. To co jest teraz dostępne, co de facto jest informacją publ

iczną wprowadza tylko zamieszanie. Pozdrawiam. MM

Czytaj więcej...

Autobusy MKS

Witam
Szanowny Panie Prezydencie ostatnio dość często korzystam z komunikacji miejskiej w naszym mieście i powiem szczerze, że niektóre stare Jelcze wyglądają jak by się miały zaraz same z siebie rozpaść, drzwi, które nie od razu się otwierają, trudności z wsiadaniem do nich i tych starych dwóch mercedesów dla starszych - często widzę jak się męczą z wsiadaniem do tych autobusów, wreszcie trochę nowsze Jelcze u Autosany - autobusy wspaniałe ale deczko niepraktyczne zwłaszcza jak MKS wypuszcza taki autobusik na linie np. nr 1 w dzień targowy. Gdzieś czytałem, że MKS traci klientów, a traci ich bo wozi ludzi autobusami, które na bezpieczne nie wyglądają. Może warto by zainwestować w nowy tabor, który spełnia jakieś normy bezpieczeństwa? Proponował bym zainwestować w kilka autobusów przegubowych bo te w dni targowe by się sprawdziły jeżeli MKS zatrudni jakiegoś logistyka, który im uświadomi, że w godziny szczytu wypuszcza się pojemne autobu sy a nie małe jelczyki.
Kolejny problem to informacja, w wielu miastach natknąłem się na tablice elektroniczne na przystankach informujące o najbliższych kursach i ewentualnym opóźnieniu, informacja jaki jest następny przystanek w autobusach również by się przydała - kiedyś MKS z czymś takim eksperymentował i na eksperymentach się zakończyło. Dystrybucję biletów również można by poprawić umieszczając w autobusach i na niektórych przystankach automaty biletowe - odciąży to kierowców z zabawą z kasą fiskalną, kierowcom zaś przydało by się szkolenie z odnoszenia się do klienta bo na moje stwierdzenie "dlaczego się Pan na przystanku nie zatrzymał" to w odpowiedzi usłyszałem tylko wulgaryzmy. Na koniec mogli by wprowadzić kilka linii nocnych zwłaszcza w piątki i w weekend bo w te dni autobus jest bardzo pożądanym środkiem transportu a większość obecnie kończy kursy po godzinie 19 lub wcześniej.
Może zarząd MKSu trzeba odpowiednio umotywować, wysłać na przeszpiegi do autobusów starachowickiego MZK, którego autobusy od Mercedesa czy nowiutkie MANy wyglądają o niebo lepiej od skarżyskich no i zobaczyć jak działa sprawnie zarządzane przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej bo MKS jeżeli będzie zarządzany tak jak jest a właściciel czyli miasto (jak dobrze kojarzę) to w mojej ocenie MKS czeka upadłość i likwidacja.
Jeszcze mała uwaga odnośnie biletów elektronicznych - zrezygnował bym z funkcji dzwonienia a raczej poszedł bym w stronę SMSów.

Czytaj więcej...

Brak nagrody

witam rok temu przyszedł na świat mój synek Fabianek 01,01,2012 o 18:00. Do tej pory myśleliśmy że ktoś się do nas odezwie wyrazie jakiegoś wyróżnienia. Oczywiście nie wiec my postanowiliśmy o sobie przypomnieć. Pewna jestem że jak bym rodziła u siebie w mieście to nikt by o nas nie zapomniał. W innych miastach dzieci urodzone tą data zawsze coś dostają my nie jest nam bardzo przykro z tego powodu. Prosimy o jakąś odpowiedz dla czego zostaliśmy tak potraktowani Pozdrawiam Paulina Borowiecka

Czytaj więcej...

Za zimno w szkole

Zwracam się do Pana w imieniu rodziców Szkoły Podstawowej nr8 w Skarżysku - Kamiennej z pytaniem jak to możliwe, żeby w XXI wieku w szkole lekcje były przeprowadzane w temperaturze 15 stopni, a czasem jeszcze niższej. Jest to sytuacja niedopuszczalna, dzieci ciągle chorują, a w związku z tym mają zaległości w szkole.Jest to olbrzymi kłopot dla dzieci, ale również dla rodziców. Nie jest to jedyna rzecz, a mianowicie, trzeba przynosić papier do ksero bo Pani nie ma na czym kserować, każde dziecko musi przynieść swój papier toaletowy, bo szkoła również niema . Panie Prezydencie czy oszczędność na dzieciach to dobry pomysł?. Liczę na odpowiedź w tej sprawie.
rodzice ucznia szkoły podstawowej nr8

Czytaj więcej...

Rewolucja śmieciowa cd.

Warunkiem powodzenia "rewolucji śmieciowej" jest objęcie nią wszystkich podmiotów wytwarzających śmieci. Szeroko toczyła się dyskusja na temat sposobu obciążenia "podatkiem śmieciowym" mieszkańców. Nie słyszałem o sposobie naliczania opłat śmieciowych dla sklepów, zakładów usługowych, instytucji, ludzi prowadzących działalność gospodarczą. Jeżeli w tych przypadkach pozostaną stare nieszczelne zasady, to śmieci dalej będą lądowały w pojemnikach mieszkańców lub w przydrożnych rowach.
Bardzo proszę Pana Prezydenta o rozwianie moich wątpliwości.

Czytaj więcej...

Co z opłatami za śmieci dla sklepów?

Warunkiem powodzenia "rewolucji śmieciowej" jest objęcie nią wszystkich podmiotów wytwarzających śmieci. Szeroko toczyła się dyskusja na temat sposobu obciążenia "podatkiem śmieciowym" mieszkańców. Nie słyszałem o sposobie naliczania opłat śmieciowych dla sklepów, zakładów usługowych, instytucji, ludzi prowadzących działalność gospodarczą. Jeżeli w tych przypadkach pozostaną stare nieszczelne zasady, to śmieci dalej będą lądowały w pojemnikach mieszkańców lub w przydrożnych rowach. Bardzo proszę Pana Prezydenta o rozwianie moich wątpliwości.

 

Czytaj więcej...

Segregacja śmieci

Mam pytanie, jakim prawem straszycie mieszkańców konsekwencjami i żądacie już opłaty podatku śmieciowego, skoro mamy aktualne jeszcze umowy z firmami odbierającymi odpady komunalne? Przypominam,że są one aktualne do 30.06.br. O przetargu firm i wygranej nic nam nie wiadomo..? ŻADNEJ umowy z nowym odbiorcą nie podpisywaliśmy. Czyżby po raz kolejny gmina szukała szybkiej kasy w kieszeni mieszkańca?? A może by tak wysłać te wszystkie urzędniczki do dodatkowej pracy??! (wiadomo do jakiej..) Uzbierałoby się trochę kaski. Za segregowane śmieci 8,- a niesegregowane 12,- - to jakaś kpina?? Do tych 8,- należy dodać kwotę za energię elektryczną i wodę, bo przecież brudnych odpadów wtórnych śmieciarze nie przyjmują i trzeba je myć (np., pojemniki plastikowe po jogurtach). Jeśli jest taka polityka gminy to nie zgadzamy się na segregację, będziemy oddawać niesegregowane odpady po 12,-! Dla takich rządów stanowcze NIE!!! Niezadowoleni Mieszkańcy.Czytaj więcej...

Dofinansowanie obozu dla GALI

1. Dlaczego MKS GALA w 2013 roku otrzymała prawie o połowę środków pieniężnych mniej?
2. Czy w ramach nagrody dla zawodniczek Gmina może im dofinansować letni obóz sportowy, na który co roku jeżdżą zawodniczki MKS GALA?

Czytaj więcej...

bip
 

um

um

mbti um