rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dlaczego Skarżysko-Kamienna?

 

 
Lokalizacja wspierająca biznes
Skarżysko-Kamienna nazywane jest „miastem na szlaku”. Usytuowane jest na przecięciu głównych szlaków drogowych i kolejowych prowadzących z północy na południe i ze wschodu na zachód kraju.
 
Największe znaczenie dla miasta ma droga ekspresowa nr 7 wiodąca z Gdańska przez Warszawę, Skarżysko-Kamienną i Kraków do granicy ze Słowacją oraz droga nr 42 na kierunku Łódź - Skarżysko-Kamienna - Rzeszów, łącząca przemysłowe miasta północne województwa.
 
Duże znaczenie mają także przebiegająca przez miasto linie kolejowe: Warszawa - Skarżysko-Kamienna - Kraków oraz Łódź - Skarżysko-Kamienna - Przemyśl. Warto dodać, że Skarżyski węzeł kolejowy jest jednym z największych w Polsce.
 
Miasto leży pomiędzy dwoma kluczowymi dla ruchu tranzytowego szlakami komunikacyjnymi: korytarza nr III (Bruksela – Katowice – Kijów), korytarza nr II (Berlin – Warszawa – Niżny Nowogród) oraz paneuropejskiego korytarza nr VI biegnącego z północy na południe (Gdańsk – Katowice –Żylina).
 
Nowoczesny kompleks dróg ekspresowych przechodzących przez nasze miasto, zmodernizowana linia kolejowa wzbogacona najnowszymi typami pociągów pasażerskich i tranzytowych zapewnia szybki kontakt z klientami oraz daje możliwości rozwoju firm, którym potrzebne są duże powierzchnie magazynowe i możliwości przeładunku towarów.
 
Ponadto miasto ma dobry dostęp do portów lotniczych:
• Warszawa – 140 km
• Kraków – 160 km
• Łódź – 140 km

 
Władze przychylne inwestorom
Prezydent Skarżyska-Kamiennej podejmuje szereg inicjatyw prowadzących do wsparcia prowadzenia biznesu na terenie Gminy.
 
Od kilku lat w mieście organizowane jest Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, które ma na celu promocję oferty inwestycyjnej miasta oraz całego regionu świętokrzyskiego jako atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestorów zewnętrznych. W MFI biorą udział przedsiębiorcy z kraju i zagranicy, eksperci, przedstawiciele ambasad, izb gospodarczych, organizacji pracodawców oraz samorządowcy.
 
Ponadto miasto z sukcesami pozyskuje środki z funduszy zewnętrznych na rozwój sektora biznesu.
 
 
Centrum Obsługi Inwestora
Z myślą o wysokiej jakości obsługi Inwestorów w naszym mieście od 2015 roku działa Centrum Obsługi Inwestora, zlokalizowane w budynku Lipsk przy ul. Legionów 122D.
 
To właśnie COI jest miejscem pierwszego kontaktu dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych, zainteresowanych inwestowaniem w naszym mieście, w którym uzyskają Państwo kompleksową informację dotyczącą możliwości alokacji.
 
Głównym zadaniem COI jest udzielanie zainteresowanym podmiotom informacji w zakresie uwarunkowań prawnych i gospodarczych w procesach inwestycyjnych, w tym doradztwo inwestycyjne, wsparcie i doradztwo w procesie pozyskiwania optymalnej lokalizacji inwestycyjnej.
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, COI uzyskało wpis do rejestru agencji zatrudnienia pod numerem 13636, przez co wspiera w pozyskiwaniu pracowników.

 

Zaplecze infrastrukturalne
Przedsiębiorcy i inwestorzy mogą w naszym mieście znaleźć dopasowany do swoich potrzeb i strategii rozwoju firmy teren inwestycyjny. W tym celu została powołana Miejska Baza Terenów Inwestycyjnych www.mbti.skarzysko.pl, w której znajdą Państwo tereny o różnej powierzchni, uzbrojone oraz z bezpośrednim dostępem do sieci dróg publicznych.
 
Przedsiębiorcy poszukujący biur i hal mogą skorzystać z zaplecza administrowanego przez Centrum Obsługi Inwestora w postaci:
- pomieszczeń biurowych o powierzchni między 15 a 60m² znajdujących się w budynku siedziby Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku – Kamiennej, przy ul. Legionów 122D.
– hal magazynowych i produkcyjnych z zapleczem socjalnym o powierzchni od 150 do niemal 180m² zlokalizowanych w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym www.sit.skarzysko.pl 
- usługi Wirtualnego Biura – polegającej na wynajęciu adresu prowadzenia działalności gospodarczej.
 
Wszystko po to, by ułatwić odpowiedzialne prowadzenie biznesu. Po szczegóły zapraszamy na www.coi.skarzysko.pl 

 

Zachęcamy do zapoznania się ze spotem promocyjnym, dostępnych w trzech wersjach językowych: 

DO POBRANIA: folder "Skarżysko-Kamienna DOBRE MIEJSCE DO INWESTYCJI"

bip
 

um

um

mbti um