Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka

 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.
26-110 Skarżysko-Kamienna , ul. Towarowa 20

Kontakt:
Dyrektor- 041/ 25-12- 037 ,
fax. 041/ 25-12-037


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


strona www:

www.biblioteka24.eu

Rozmieszczenie filii bibliotecznych:

Filia Nr 1- ul. Towarowa 20

Filia Nr 2- ul. Sezamkowa 23 tel. 41/25-12-134

Filia Nr 3- ul. Słowackiego 25

Filia Nr 4- ul. Sportowa 30 


Status prawny:

Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej została utworzona na mocy Uchwały Miejskiej Rady Narodowej w 1947 r.

Na podstawie Uchwały Nr IX/64/99 Rady Powiatu Skarżyskiego z dnia 28 czerwca 1999 r. w sprawie powierzenia prowadzenia zadań powiatowej biblioteki publicznej Radzie Miasta Skarżyska-Kamiennej i Uchwały Nr 6/63/99 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 30 czerwca 1999 r. została utworzona Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej.


Władze:

Dyrektor Biblioteki:
mgr Iwona Kowaleska

Przedmiot działania:

1. Gromadzenie i opracowywanie materiałów bibliotecznych służących rozwijaniu czytelnictwa oraz zaspokajaniu potrzeb informacyjnych, edukacyjnych i samokształceniowych.

2. Udostępnianie zbiorów na miejscu, wypożyczanie zbiorów na zewnątrz oraz prowadzenie wymiany międzybibliotecznej zbiorów.

3. Pełnienie funkcji ośrodka informacji biblioteczno-bibliograficznej, opracowywanie materiałów informacyjnych dokumentujących dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy miasta i powiatu.

4. Pomoc instrukcyjno-metodyczna filiom miejskim i bibliotekom publicznym na terenie powiatu, organizacja szkoleń i doskonalenia zawodowego oraz sprawowanie nadzoru merytorycznego.

5. Organizacja czytelnictwa i form pracy z czytelnikiem służących popularyzacji dorobku kulturalnego miasta i powiatu, współdziałanie z innymi bibliotekami, instytucjami i organizacjami w zakresie zaspokajania potrzeb oświatowych i kulturalnych społeczności lokalnej.

bip
 

um

um

mbti um