rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dekalog rodziny

 

Poradnictwo prawne i psychologiczne
 
Przypominamy, że przez cały czas, również w okresie wakacyjnym, dla osób z otoczenia dzieci biorących udział w projekcie „Dekalog rodziny” dostępne jest poradnictwo prawne i psychologiczne.
 
Zachęcamy do korzystania z oferty wsparcia przewidzianej w projekcie.
 
Osoby chcące skorzystać z poradnictwa, prosimy o kontakt z biurem projektu:
Referat Zdrowia Urzędu Miasta w Skarżysku- Kamiennej (pok. 009)
ul. Sikorskiego 18, 26-110 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 25 20 154, 41 25 20 118, 41 25 20 154
 
Termin wsparcia zostanie umówiony indywidualnie.
 
Wsparcie realizowane jest w ramach projektu „Dekalog rodziny” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

 

 

Wakacyjne atrakcje w ramach projektu "Dekalog rodziny"
 
Tuż po zakończeniu roku szkolnego, 111 dzieci (56 dziewcząt i 55 chłopców) z 6 świetlic środowiskowych uczestniczących w projekcie „Dekalog rodziny” wzięło udział w zajęciach w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w okresie letnim. Zadanie było utrudnione z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, dlatego wszelkie działania organizowane były w wysokim reżimie sanitarnym. W programie znalazł się szereg atrakcji.
 
Dzieci uczestniczyły w grze terenowej SMS (Skarżysko Miasto Skarbów): 1 dzień - S jak szlak wokół Rejowa, 2 dzieńb- M jak miasto, 3 dzień - S jak Skarbowa Góra. Dzięki grze terenowej dziewczęta i chłopcy poznali miasto i skarby Skarżyska - małej ojczyzny. Przy okazji nabyli podstawowe umiejętności bezpiecznego poruszania się w terenie, poznali techniki harcerskie, nauczyli się wykonywać węzeł przyjaźni, poznali dwa rodzaje szyfrów, znaki patrolowe, musztrę. Ponadto mieli okazję układać wybrane wzory z materiałów przyrodniczych, nauczyć się składania śpiworów, rozbijania namiotu.
W terenie czekały na nich łamigłówki i krzyżówki, których rozwiązanie pozwoliło przejść do następnego poziomu, czyli przygody/wyzwania. Celem działania było uświadomienie dzieciom, że realny świat może być równie fascynujący, co ten komputerowy i oferować dużo więcej adrenaliny
i wyzwań, niż ten on-line.
 
Dzieci wzięły również udział w dwugodzinnych zajęciach profilaktycznych. Tematem zajęć był szacunek do siebie i innych, umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i uczuciami, jak i pomagania innym sobie z nimi radzić. Celem zajęć było wzbudzenie przekonania: „jestem ważny, ale inni też są ważni; mam poczucie własnej wartości, dlatego potrafię zmierzyć się z trudnymi sytuacjami, nie raniąc innych; jestem twórczy, więc nie boję się wyzwań”. Tematyka zajęć była zaplanowana tak, by była spójna do realizowanej w ramach zajęć z psychologiem w ramach treningu kompetencji życiowych.
 
Ponadto w ramach zajęć uczestnicy i uczestniczki projektu wzięli udział w:
- czterokrotnym wyjściu do kina - seanse, choć o niełatwej tematyce, poruszające ważne tematy, dostarczyły wielu wzruszeń i cieszyły się pozytywnym odbiorem;
- zajęciach na hali sportowej (ścianka wspinaczkowa, boisko, badminton) - to okazja do podjęcia aktywności fizycznej i współdziałania, pracy zespołowej;
- warsztatach edukacyjnych – w grze terenowej „Operacja Orle Gniazdo” w Muzeum im. Orła Białego, zakończonej ogniskiem.
 
Wakacyjne zajęcia już się zakończyły. Dzieci ponownie spotkają się w świetlicach we wrześniu!

 

 
Projekt "Dekalog rodziny" trwa

 

W piątek, 19 czerwca odbyło się już ostatnie z serii szkoleń branżowych dla wychowawców w ramach projektu „Dekalog rodziny”. Tematyką spotkania była interwencja w sytuacji konfliktu w grupie.
 
 
Omówione zostały zagadnienia związane z fazami rozwoju grupy, zasadami komunikacji grupowej, rodzajami konfliktów i zasadami ich powstawania. Skupiono się na zasadach, metodach i technikach negocjacji, jako formach przeciwdziałania konfliktom oraz mediacjach, jako formie ich rozwiązywania. Jednym z kluczowych punktów szkolenia było również omówienie metod i technik skutecznego zarządzania grupą.

Pomimo trudnej rzeczywistości związanej ze stanem epidemicznym, dzieci uczęszczające do świetlic środowiskowych na terenie Skarżyska-Kamiennej nadal są otoczone wsparciem w ramach projektu. Od 25 maja, po wdrożeniu reżimu sanitarnego, dzieci uczestniczą w zajęciach świetlicowych, w tym w zajęciach z zakresu rozwoju kompetencji kluczowych w ramach projektu. Przez cały czas, również w okresie wakacyjnym, dla osób z otoczenia dzieci dostępne jest poradnictwo prawne i psychologiczne. Zachęcamy do korzystania z oferty wsparcia przewidzianej w projekcie.

 

 

 
Wsparcie dla rodzin biorących udział w projekcie „Dekalog rodziny”

 

Przypominamy, że rodziny biorące udział w projekcie „Dekalog rodziny”, realizowanym przez Gminę Skarżysko-Kamienna mogą bezpłatnie skorzystać z poradnictwa psychologa, terapeuty oraz prawnika.
 
Zachęcamy do tego, by szukać wsparcia w tym trudnym czasie, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.
Aby umówić się na rozmowę, proszę o kontakt z Referatem Zdrowia Urzędu Miasta (telefonicznie: 41 25 20 118 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 
Ponadto proszę pamiętać, że w dalszym ciągu do Państwa dyspozycji pozostają wychowawcy z poszczególnych świetlic.
 
Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli powrócić do normalnego trybu pracy i spotkać się przy okazji realizacji kolejnych działań projektowych.
 

 

Zawieszenie realizacji projektu "Dekalog rodziny"

 

Informujemy, że realizacja projektu „Dekalog rodziny” zostaje zawieszona do odwołania w związku z epidemią Covid-19.

 

 

„Dekalog rodziny”: rozpoczął się cykl szkoleń dla wychowawców ze świetlic środowiskowych

 

Szkolenie dla wychowawców pracujących z dziećmi i młodzieżą w świetlicach środowiskowych – to kolejny element realizowanego w Skarżysku projektu „Dekalog rodziny”. Spotkanie, w trakcie którego rozmawiano m.in. o rozwiązywaniu konfliktów, przeciwdziałaniu uzależnieniom i pomocy dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych, odbywało się 21 lutego w Urzędzie Miasta.
 
Przypomnijmy, że projekt „Dekalog rodziny” realizowany gminę od 1 stycznia tego roku jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Uczestniczy w nim ponad setka dzieci, uczęszczających do świetlic środowiskowych, a także ich otoczenie (rodziny, opiekunowie) oraz wychowawcy realizujący programy opiekuńczo-wychowawcze w świetlicach.
 
O założeniach projektu „Dekalog rodziny”, a także o dotychczasowych działaniach informowaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Istotnym elementem projektu są szkolenia dla wychowawców ze świetlic środowiskowych. Jedno z nich odbyło się w miniony piątek (21 lutego), kolejne trzy zrealizowane zostaną do 3 kwietnia 2020r.
 
Celem działań skierowanych do wychowawców jest podniesienie ich wiedzy i kompetencji
z zakresu metod i technik pracy socjoterapeutycznej, skutecznej interwencji w sytuacji konfliktu, przeciwdziałania uzależnieniom oraz sposobom radzenia sobie w sytuacji kryzysu w grupie. Zdobyta wiedza ma przyczynić się do wzrostu kompetencji wychowawców oraz przełożyć się w przyszłości na możliwość samodzielnego prowadzenia oddziaływań profilaktycznych przez wychowawców bez konieczności zatrudnienia dodatkowej specjalistycznej kadry.
 
Projekt realizowany będzie do końca 2020 roku.

Udane zimowisko z projekcie „Dekalog rodziny”

 

W Skarżysku trwa projekt „Dekalog rodziny”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Jednym z elementów było zimowisko, odbywające się w trakcie ferii.

 

 Od 27 stycznia do 7 lutego 2020r. dzieci z 6 świetlic środowiskowych uczestniczących w projekcie „Dekalog rodziny” brały udział w zimowisku. W programie znalazł się szereg atrakcji: oprócz codziennych zajęć świetlicowych, odbyły się dwie wycieczki.

 
Podczas pierwszej wycieczki dzieci zwiedzały Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Jak mówił Albert Einstein „Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia”. Stąd pomysł, by w bajkowej scenerii, w Aptece Wyobraźni, zorganizować zajęcia edukacyjne poświęcone rozbudzaniu oraz wspieraniu kreatywności. Uczestnicy i uczestniczki wycieczki mieli okazję zwiedzić również Muzeum Laurensa Hammonda - to oddział Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie na dwóch kondygnacjach zostało zaprezentowanych ponad 60 organów Hammonda, zegary oraz automatyczny stolik do brydża. Następnie na wszystkich czekała miła niespodzianka - warsztaty czekoladowe w Magii Karmelu. Jak głosi hasło znajdujące się u wejścia tego magicznego miejsca: „Kiedy coś się nie układa, humor smutny się zakrada, na to jest jedyna rada: CZEKOLADA!” Idąc tym tropem, by rozwiać wszelkie dziecięce smutki i smuteczki, dzieci poznały tajniki powstania czekolady: od ziarna kakaowca, aż do powstania słodkiej tabliczki. Na zakończenie miały szansę samodzielnie wykonać swoją niepowtarzalną czekoladę i zabrać ją do domu.
Podczas drugiej wycieczki, po spacerze z Kadzielni, dzieci obejrzały spektakl „Mały Tygrys Pietrek” w Teatrze Lalki i Aktora KUBUŚ. Później przyszedł czas na trochę ruchu i zabawy w bawialni i parku trampolin.
 
W czasie zimowiska dziewczynki i chłopcy uczestniczący w projekcie brali również udział w zajęciach profilaktycznych. Ponadto dwukrotnie zorganizowane były wyjścia do kina i na lodowisko.
 
Po czasie beztroskiej zabawy, przyszedł czas na powrót do codziennych obowiązków. W nowym semestrze na dzieci biorące udział w projekcie czeka wiele ciekawych zajęć rozwijających kompetencje społeczne, matematyczne, artystyczne.
 
Wszelkie działania przewidziane w projekcie „Dekalog rodziny” realizowane są przez Gminę Skarżysko- Kamienna i współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Sposób na ferie – zimowiska. W Skarżysku uczestniczy w nich ponad 220 dzieci 

W trzech skarżyskich szkołach podstawowych (w SP nr 2, SP nr 4 i SP nr 8) trwają zimowiska, finansowane z pieniędzy Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci uczestniczą w codziennych zajęciach, wyjeżdżają na wycieczki, czy do kina. Zimowiska organizowane są także w sześciu świetlicach środowiskowych – tu zajęcia odbywają się w ramach realizowanego przez miasto projektu „Dekalog rodziny”.
 

 

Łącznie w zimowiskach uczestniczy ponad 220 osób.
 
Jak przebiegają zimowiska? Relację z pierwszych dni zimowiska nadesłała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej:
 
Nareszcie są, tak długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Chociaż pogoda nie jest wymarzona na zimowy wypoczynek, to dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego wcale się nie nudzą. Wręcz przeciwnie, bardzo aktywnie spędzają czas, podczas zorganizowanego na terenie szkoły zimowiska.
 
W tym roku wypoczynek dzieci przebiega pod hasłem „Ferie na Borze na sportowo”. Przez dwa tygodnie na uczestników wypoczynku czeka wiele atrakcji. Zaplanowane zostały zajęcia na lodowisku, pływalni, wyjście do kina „Centrum” na film „Doktor Dolittle” i „Urwis”. Ponadto, odbędą się wycieczki do Parku Trampolin w Kielcach, na Kręgielnię i do Komendy Powiatowej Policji. W szkole natomiast czas upływać będzie m.in. na grach i zabawach sportowych, turniejach wiedzy, grach towarzyskich i zajęciach artystycznych.
 
We wtorek, 28 stycznia dzieci pod opieką p. K. Dulęby i K. Stachowicz spędziły czas w Zagrodzie Wieś. Co, gdzie przeniosły się w czekoladowy świat. Poznały historię czekolady, techniki jej przygotowania i wykorzystania. Dla uczestników czekoladowych warsztatów była to też okazja do samodzielnego zrobienia tabliczki czekolady, którą estetycznie zapakowaną zabrały ze sobą, by podzielić się nią z najbliższymi. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był spacer po Zagrodzie i obserwowanie jej mieszkańców: gęsi, kur, kóz, królików oraz koni. Dużą radość sprawiło dzieciom karmienie i dotykanie zwierząt.
 
Przed uczestnikami zimowiska w najbliższych dniach kolejne niespodzianki i niezwykli goście.
 
Źródło: materiał własny SP 2

W Skarżysku rozpoczyna się projekt „Dekalog rodziny” - zapraszamy chętnych do udziału w projekcie

Gmina Skarżysko-Kamienna od 1 stycznia 2020r. rozpoczęła realizację projektu „DEKALOG RODZINY” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych. Jego celem jest poprawa funkcjonowania społecznego 100 dzieci (52 dziewcząt i 48 chłopców) i ich otoczenia (50 osób) zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez parafie i stowarzyszenia z terenu miasta w Skarżysku- Kamiennej.
 
Projekt „Dekalog rodziny” będzie realizowany od 1 stycznia do 31 grudnia 2020r.
 
Działania przewidziane projektem realizowane będą w odniesieniu do 3 grup docelowych:
1. Dzieci - dziewcząt i chłopców uczęszczających do świetlic w zakresie rozwijania kluczowych kompetencji, w tym:
- kompetencji osobistych, społecznych - zajęcia z psychologiem - trening kompetencji życiowych
(z uwzględnieniem tematyki równości szans i niedyskryminacji);
- kompetencji obywatelskich - zajęcia z prawnikiem „prawo dla dzieci” (m.in. prawa dzieci,
jak je chronić, gdzie zgłosić się po pomoc, bezpieczeństwo w sieci, równość szans
i niedyskryminacja - czym jest jak reagować w przypadku jej nieprzestrzegania);
- kompetencji w zakresie przedsiębiorczości - konsultacje z doradcą zawodowym dla grupy starszych dzieci (13 lat i powyżej - istotne z uwagi na diagnozę predyspozycji zawodowych przed podjęciem decyzji o kierunku dalszej nauki);
- kompetencji w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej - zaplanowano blok warsztatów profilaktycznych dla dzieci obejmujących zagadnienia m.in. z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, agresji, komunikacji - konkretna tematyka warsztatów dostosowana będzie do grupy docelowej w oparciu o wyniki rozmów diagnostycznych i weryfikacji obszarów problemowych określonych w Indywidualnym Planie Wsparcia;
Ponadto:
- warsztaty z zakresu bezpieczeństwa z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej;
- z uwagi na fakt, że większość dzieci pochodzi z rodzin o bardzo niskich dochodach w rodzinie, które nie są w stanie w sposób atrakcyjny zapewnić czasu wolnego dzieciom, w ramach projektu zaplanowano organizację zimowiska w okresie ferii zimowych oraz półkolonii w czasie wakacji
z elementami programów profilaktycznych.
 
2. Ich otoczenia - rodzin (m.in. rodziców, opiekunów, rodzeństwa) w zakresie: warsztatów kompetencji rodzicielskich, dostępu do systematycznego poradnictwa psychologa, prawnika, terapeuty uzależnień- zgodnie z IPW.
 
3. Wychowawców bezpośrednio pracujących z dziećmi i młodzieżą w świetlicach w zakresie podnoszenia wiedzy i kompetencji z zakresu metod i technik pracy socjoterapeutycznej, skutecznej interwencji w sytuacji konfliktu, przeciwdziałania uzależnieniom, pomocy dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Zdobyta wiedza ma przyczynić się do wzrostu kompetencji wychowawców oraz przełożyć się w przyszłości na możliwość samodzielnego prowadzenia oddziaływań profilaktycznych przez wychowawców bez konieczności zatrudnienia dodatkowej specjalistycznej kadry. Dodatkowo zorganizowane zostanie szkolenie z zakresu równości szans i niedyskryminacji - czym jest, jak reagować w przypadku jej nieprzestrzegania.
 
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do skontaktowania się z biurem projektu:
Referat Zdrowia Urzędu Miasta w Skarżysku- Kamiennej (pok. 009)
ul. Sikorskiego 18, 26-110 Skarżysko- Kamienna
tel. 41 25 20 154, 41 25 20 118, 41 25 20 154
 
DO POBRANIA:
Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie 

 

bip
 

um

um

mbti um