rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Udane zimowisko z projekcie „Dekalog rodziny”

W Skarżysku trwa projekt „Dekalog rodziny”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Jednym z elementów było zimowisko, odbywające się w trakcie ferii.

 

 

 

 

 

Od 27 stycznia do 7 lutego 2020r. dzieci z 6 świetlic środowiskowych uczestniczących w projekcie „Dekalog rodziny” brały udział w zimowisku. W programie znalazł się szereg atrakcji: oprócz codziennych zajęć świetlicowych, odbyły się dwie wycieczki.
 
Podczas pierwszej wycieczki dzieci zwiedzały Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Jak mówił Albert Einstein „Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia”. Stąd pomysł, by w bajkowej scenerii, w Aptece Wyobraźni, zorganizować zajęcia edukacyjne poświęcone rozbudzaniu oraz wspieraniu kreatywności. Uczestnicy i uczestniczki wycieczki mieli okazję zwiedzić również Muzeum Laurensa Hammonda - to oddział Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie na dwóch kondygnacjach zostało zaprezentowanych ponad 60 organów Hammonda, zegary oraz automatyczny stolik do brydża. Następnie na wszystkich czekała miła niespodzianka - warsztaty czekoladowe w Magii Karmelu. Jak głosi hasło znajdujące się u wejścia tego magicznego miejsca: „Kiedy coś się nie układa, humor smutny się zakrada, na to jest jedyna rada: CZEKOLADA!” Idąc tym tropem, by rozwiać wszelkie dziecięce smutki i smuteczki, dzieci poznały tajniki powstania czekolady: od ziarna kakaowca, aż do powstania słodkiej tabliczki. Na zakończenie miały szansę samodzielnie wykonać swoją niepowtarzalną czekoladę i zabrać ją do domu.
Podczas drugiej wycieczki, po spacerze z Kadzielni, dzieci obejrzały spektakl „Mały Tygrys Pietrek” w Teatrze Lalki i Aktora KUBUŚ. Później przyszedł czas na trochę ruchu i zabawy w bawialni i parku trampolin.
 
W czasie zimowiska dziewczynki i chłopcy uczestniczący w projekcie brali również udział w zajęciach profilaktycznych. Ponadto dwukrotnie zorganizowane były wyjścia do kina i na lodowisko.
 
Po czasie beztroskiej zabawy, przyszedł czas na powrót do codziennych obowiązków. W nowym semestrze na dzieci biorące udział w projekcie czeka wiele ciekawych zajęć rozwijających kompetencje społeczne, matematyczne, artystyczne.
 
Wszelkie działania przewidziane w projekcie „Dekalog rodziny” realizowane są przez Gminę Skarżysko- Kamienna i współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.