Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Stafford (Anglia)Stafford – miasto w Wielkiej Brytanii położone w hrabstwie Staffordshire. Początek Stafford jest związany z historią o świętym saksońskim, który na terenie obecnego Stafford założył pustelnię. Obecne centrum miasta było wyspą otoczoną przez rzekę i bagna. Ląd nazywał się staith a przejście na niego ford. Kombinacja tych dwóch słów dała Stafford zachowaną do dnia dzisiejszego nazwę . Herb Stafford pokazuje trzy związane węzły, natomiast motto brzmi: węzły jednoczą. Herb nawiązuje do trzech klanów, które zapoczątkowały powstanie Stafford. Początek miasta datuje się na 1206 rok.

Obecnie miasto Stafford liczy około 60 tys mieszkańców i stanowi centrum administracyjno przemysłowe hrabstwa ,którego powierzchnia wynosi 1,158 mil kwadratowych i zajmuje 18 pozycję co do wielkości.

Kontakty z miastem Stafford zostały zapoczątkowane we wrześniu 1993 r. 10 marca 1994 roku Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej podjęła uchwałę w sprawie nawiązania kontaktów i współpracy. W dniach 6-10 maj 1994 r. podczas pobytu władz Stafford w Skarżysku-Kamiennej podpisana została "Deklaracja o przyjaźni pomiędzy Okręgiem Stafford w Anglii i miastem Skarżysko-Kamienna w Polsce". W dniu 7 listopada 1994 roku, podczas rewizyty naszej delegacji podpisano w Stafford drugą deklarację o współpracy obu miast, potwierdzającą wcześniejsze ustalenia.

www.staffordbc.gov.uk


bip
 

um

um

mbti um