Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Segregacja śmieci

Mam pytanie, jakim prawem straszycie mieszkańców konsekwencjami i żądacie już opłaty podatku śmieciowego, skoro mamy aktualne jeszcze umowy z firmami odbierającymi odpady komunalne? Przypominam,że są one aktualne do 30.06.br. O przetargu firm i wygranej nic nam nie wiadomo..? ŻADNEJ umowy z nowym odbiorcą nie podpisywaliśmy. Czyżby po raz kolejny gmina szukała szybkiej kasy w kieszeni mieszkańca?? A może by tak wysłać te wszystkie urzędniczki do dodatkowej pracy??! (wiadomo do jakiej..) Uzbierałoby się trochę kaski. Za segregowane śmieci 8,- a niesegregowane 12,- - to jakaś kpina?? Do tych 8,- należy dodać kwotę za energię elektryczną i wodę, bo przecież brudnych odpadów wtórnych śmieciarze nie przyjmują i trzeba je myć (np., pojemniki plastikowe po jogurtach). Jeśli jest taka polityka gminy to nie zgadzamy się na segregację, będziemy oddawać niesegregowane odpady po 12,-! Dla takich rządów stanowcze NIE!!! Niezadowoleni Mieszkańcy.

Witam
Pragnę poinformować i uspokoić, że opłata śmieciowa obowiązuje od 1 lipca, a pierwszą opłatę należy uiścić do 15 września b.r. W kopercie, którą Państwo otrzymaliście znajdowała się ulotka z pełną informacją. Ponadto dołączona została deklaracja - do wypełnienia oraz wzory dwóch umów dot. wypowiedzenia umowy z dotychczasowym odbiorcą śmieci, bowiem jak to Państwo słusznie zauważyli, nadal w tej chwili obowiązuje umowa podpisana przez Państwo, którą teraz musicie wypowiedzieć. Z wiedzy, jaką posiadamy, wynika, że większość umów była podpisana na czas nieokreślony. Jeśli są zawarte do 30 czerwca to nie ma potrzeby wypowiadania takiej umowy.
Jeśli chodzi o nowe umowy na odbiór śmieci to umowy podpisuje gmina z wykonawcą, który zostanie wyłoniony w drodze przetargu.
I najważniejsze. To mieszkaniec decyduje czy chce segregować śmieci czy też nie,a nie gmina czy prezydent. Zasady segregacji  w całej Polsce, a nawet w Unii Europejskiej są takie same (czyli oddawanie czystych opakowań do wysegregowanych odpadów).
Wszelkie informacje są przekazywane na bieżąco. Można również dowiadywać się pod nr tel. 41 25 20 128.
Natomiast insynuacje dot. wysyłania urzędniczek „do dodatkowej pracy” są co najmniej nie na miejscu.

 

Beata Wojciechowska
rzecznik prasowy UM

bip
 

um

um

mbti um