Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kąpiel w fontannie

Witam serdecznie! Panie Prezydencie mam pytanie odnośnie Placu Staffa.Jestem mieszkanką ulicy Tysiąclecia a jednocześnie mamą 10 letniego chłopca.Dzieci z okolicy z niecierpliwością oczekiwały na otwarcie nowego Placu Staffa.Ogromną frajdę sprawiało im kąpanie się w tamtejszej fontannie.Dzieciaki były zachwycone.Jednak ta zabawa została im zabroniona.Wywieszono zakaz kąpieli.Bardzo proszę odpowiedzieć mi dlaczego?Uważam,że poprzez takie kąpiele nie zostanie nic zdewastowane,ani zanieczyszczone.Nie każdy może wyjechać na wakacje i nie każdy rodzic może pojechać z dzieckiem nad zalew,czy naprawdę nie można tym dzieciom pozwolić na pluskanie się w tym miejscu?Myślę że więcej szkód przynosi dokarmianie gołębi niż radość dzieci w fontannie! Bardzo proszę o odpowiedż!
 
 
 
 
Bardzo jestem rad, że remont placu Staffa i zamontowana fontanna imitująca rzekę Kamienną spodobała się mieszkańcom naszego miasta. Jeśli chodzi o tabliczki zakazujące kąpieli w wodzie są one zgodne z prawem. Jest to woda, która przez Sanepid nie została dopuszczona do kąpieli, jej skład chemiczny nie pozwala na to.Inną sprawa jest bezpieczeństwo. Płyty granitowe w połączeniu z wodą nie są dobrą kombinacją. Dziecko może się poślizgnąć i o wypadek nie trudno. Dlatego proszę o rozwagę i pilnowanie dzieci, bo co innego jest ochłodzenie nóg, a co innego kąpiel.

bip
 

um

um

mbti um