Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

50 tysięcy na Święty Krzyż

Szanowny Panie Prezydencie!
Czy byłby Pan uprzejmy uzasadnić, dlaczego marnotrawi się 50 tys. złotych poprzez przeznaczenie ich na cel w ŻADEN sposób nie związany z działalnością gminy? Skarżysko nie ma absolutnie żadnego interesu we wspieraniu tego rodzaju inicjatyw - z ruchu turystycznego na Świętym Krzyżu nasze miasto nie ma żadnych profitów. Jest to moim zdaniem przykład karygodnej niegospodarności, i to tym bardziej rażącej, że sytuacja finansowa miasta jest - mówiąc oględnie - napięta.Dodatkowo, wspieranie obiektów kościelnych budzi niesmak -  Kościół jest instytucją na tyle majętną, że mógłby sfinansować wymagany wkład własny. A nawet gdyby nie mógł, dlaczego dokładać ma się tak biedna gmina?Mam nadzieję, że mieszkańcy należycie ocenią tę inicjatywę podczas najbliższych wyborów.Jeśli podlegli Panu urzędnicy mieliby problem z zagospodarowaniem tak "małej" kwoty jak 50 tys. z  pożytkiem dla miasta, służę konkrentymi pomysłami.Z poważaniem,
Maciej Borys

 

 

Drogi Panie!
Ma Pan prawo mieć inne zdanie niż prezydent i większość radnych. Przykro mi , że nie ma Pan poczucia identyfikacji z najważniejszym zabytkiem naszego województwa, województwa, które nazwę wzięło właśnie od miejsca szczególnie ważnego dla naszej historii oraz tożsamości  narodowej i regionalnej.
Ja jako skarżyszczanin jestem dumny z ofiary "wdowiego grosza", który prze
każemy  nie zakonnikom, lecz pięknej, zabytkowej budowli.
Z jednym się z Panem zgadzam- to mieszkańcy ostatecznie ocenią mnie/o ile wystartuję/ i radnych za naszą pracę  w ostatnich latach!
Życzę wszystkiego najlepszego i żywię nadzieję,że zaangażuje się Pan w życie naszego miasta np ubiegając się o mandat radnego.
Roman Wojcieszek

 

bip
 

um

um

mbti um