Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kolejna szkoła przekazana wykonawcy do termomodernizacji

Szkoła Podstawowa nr 1 to kolejna miejska placówka oświatowa, która przejdzie termomodernizację. Prezydent miasta podpisał dzisiaj umowę na wykonanie tej inwestycji i przekazał plac budowy.

 

 

 

 

 

 

 

Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzi firma PPU "Hotex" C.M.T. Snopek S.J. z Kielc. Wartość inwestycji to około 2 mln złotych. We wtorek, 29 maja prezydent Skarżyska, Konrad Krönig i jego zastępca Andrzej Brzeziński podpisali umowę i przekazali plac budowy. Oznacza to, że termomodernizacja wkrótce się rozpocznie, a prace – zgodnie z założeniem – zakończą się we wrześniu.
 
Przypomnijmy, że SP nr 1 to nie jedyna miejska placówka, którą obejmie projekt termomodernizacji. W sumie inwestycję przejdzie sześć budynków szkół i przedszkoli. Już w poniedziałek prezydent przekazał wykonawcy budynki SP nr 7, SP nr 8 oraz Przedszkola nr 6 (pisaliśmy o tym TUTAJ), a podpisanie umowy na termomodernizację dwóch ostatnich budynków (SP nr 5 i Przedszkola nr 4) zaplanowano na środę, 30 maja.
 
W ramach inwestycji w placówkach wykonane będzie m.in. docieplenie ścian, stropodachów, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa.
 
Wartość całego zadania to niemal 8 mln zł, zaś ponad 4,2 mln zł to dofinansowanie pozyskane przez gminę z RPO województwa świętokrzyskiego.

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.