Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Szantyskar 2012

10.03.2012 r. o godz. 18.00 Skarżysko-Kamienna stanie się miastem portowym za sprawą Trzecich Skarżyskich Spotkań z Piosenką Żeglarską „Szantyskar”. Tegoroczna edycja odbędzie się w nowo wyremontowanym Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej, które jest już po raz kolejny współorganizatorem SzantySkaru. Na imprezę serdecznie zaprasza prezydent miasta Roman Wojcieszek. 

 

 

 

Poprzednie dwie edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem fanów muzyki żeglarskiej, którzy zjechali do Skarżyska z całej Polski, więc można przypuszczać, że i tym razem tak będzie, a zachętą być powinni zaproszeni w tym roku wykonawcy:


Drake-Częstochowa

Ich twórczość jest inspirowana muzyką celtycką i tradycyjnymi pieśniami morskimi. Wynikiem tych oryginalnych inspiracji muzycznych jest wiele autorskich utworów, które zespół prezentuje w swym dorobku fonograficznym oraz na koncertach już od ponad 8 lat.
Występy Drake’a to muzyczna podróż przez folkowe utwory irlandzkie, żywiołowe piosenki o tematyce marynistycznej, a także ciekawe interpretacje muzyki tradycyjnej; w warstwie słownej to także opowieści o morskich żywiołach i ludzkich emocjach.
Naturalność i koloryt muzyki Drake’a szybko podbija serca słuchaczy w różnym wieku.
Zespół Drake wydał dwie płyty: „Talizman” (2007) oraz najnowszą „Legendę” (2011)

Za sprawą ich muzyki nie trudno przenieść się do pełnego żaglowców portu, na rozkołysane wody mórz dalekiej północy, czy chociażby do wypełnionej po brzegi słuchaczami tawerny.


Nok Rei – Częstochowa

Zespół powstał w październiku 2008. Członkami zespołu są osoby w przeszłości występujące na scenie szantowej i nie tylko tj. "Czterech na keje", "Leje na Pokład", Akademicki Chór Politechniki Częstochowskiej "Collegium Cantorum".
Repertuar zespołu w dużej części jest autorski, a za wszystkie aranżacje odpowiada Mariusz Skuza. Autorami tekstów są między innymi Jakub Morawa oraz Michał Konopelski.
Zespół większość utworów wykonuje a cappella, sporadycznie używa gitary, low whistle, harmonijki oraz skrzypiec.


Może i My- Bydgoszcz

Zespół istnieje od października 2004 roku. Repertuar zespołu to zarówno utwory autorskie ") jak i znane lubiane pieśni żeglarskie i szanty. Duża część własnych utworów „Może i My” opartych jest na tradycyjnej, folkowej muzyce irlandzkiej.
Na przełomie maja i czerwca 2008, zespół wydał swoją debiutancką płytę zatytułowaną "Folk You".
„Może i My” koncertuje cyklicznie w Bydgoszczy (skąd pochodzi zespół) jak również w innych miastach kraju. Zespół jednocześnie uczestniczy w wielu festiwalach muzyki żeglarskiej w całej Polsce, zdobywając nierzadko różne nagrody. Jest również współorganizatorem dwóch ostatnich edycji Bydgoskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Szanty nad Brdą".


Old Marinners- Skarżysko-Kamienna

Inicjatorzy i współorganizatorzy SzantySkaru. Zespół wykonujący folk morski oparty na brzmieniach muzyki irlandzkiej. Ich repertuar to własne kompozycje, a także utwory oparte na motywach tradycyjnych melodii z różnych stron świata.

Taki dobór wykonawców z pewnością dostarczy publiczności niezapomnianych wrażeń za sprawą mieszanki energicznego i melodyjnego folku, a także wykonań acapella.


Serdecznie zapraszamy

 

bip
 

um

um

mbti um