Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH - nabór

Już od listopada tego roku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej ruszają zajęcia w  Studium Instrumentów Etnicznych UNIQUE BRANDS. W studium będzie można nauczyć się gry na instrumentach perkusyjnych pochodzących z różnych stron świata, dzięki firmie UNIQUE BRANDS  dostępne będą dla uczestników bębny: djembe, dun-dun, kenkei, sangban, pochodzące z Ghany  z Afryki Zachodniej. Planowane jest pobieranie niewielkiej opłaty za zajęcia, która  umożliwi gromadzenie środków i  zakup nowych instrumentów,  pochodzących z innych kontynentów.


Zajęcia będą prowadzili :

Piotr „Stiff” Stefański: pedagog i muzyk formacji Natural Beat Band, Stiff Stuff, Menomini, animator kultury.

Krzysztof Olejarz : Doświadczony muzyk formacji Natural Beat Band, Stiff Stuff  i producent instrumentów perkusyjnych.

Wsparcie mistrzowskie:

Radek Nowakowski: pisarz, muzyk, tłumacz, projektant, wydawca. Na bębnach gra od ponad trzydziestu lat, przede wszystkim „muzykę fruwającej ryby” z zespołem OSJAN. Bębni inaczej niż wszyscy, a jego bębnienie oparte jest na najbardziej fundamentalnych, uniwersalnych i bezstylowych elementach nie odwołujących się do żadnej konkretnej tradycji muzycznej. Również od ponad trzydziestu lat, albo jeszcze dłużej, „nieopisuje” świat w książkach tworzonych całkowicie przez siebie i wydawanych we własnym wydawnictwie „Liberatorium”. Od kilkunastu lat mieszka z żoną i córką na wsi pod Łysogórami.
    
Udział w zajęcia może brać każdy MCK zaprasza dzieci od 7 roku życia, młodzież i ludzi dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w grze na tych instrumentach. Oferta skierowana jest również  do muzyków  którzy chcieliby  poszerzyć swoje kompetencje .  

Co zrobić żeby się zapisać? wystarczy  zadzwonić na numer 602695916 i podać swoje dane lub napisać email z danymi uczestników na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Zapraszamy serdeczne 


bip
 

um

um

mbti um