Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

Od 19 września do 5 października 2018r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
 
Szczepienie wykonywane jest przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim pakiecie stanowiącym przynętę.
 
Brązowo-zielone pakiety od 19 września do 5 października 2018 roku rozrzucane będą na pola, łąki i lasy z samolotów, a część zostanie wyłożona ręcznie przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
 
Celem akcji jest zlikwidowanie występowania na terenie województwa świętokrzyskiego wścieklizny u lisów wolno żyjących, a tym samym usunięcie niebezpieczeństwa zakażenia wścieklizną ludzi.
 
- Apeluję o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką – apeluje Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Kielcach.

bip
 

um

um

mbti um