Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

e-Składka – proste płatności do ZUS

Jeśli prowadzisz firmę, od 1 stycznia 2018 r. będziesz przykazywał wszystkie wpłaty na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym - do końca listopada.
 
Jeśli tej przesyłki nie otrzymasz albo zgubisz ten list, powinieneś zgłosić się do ZUS albo zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00). Jeśli nie będziesz znał numeru rachunku składkowego, nie opłacisz w 2018 r. składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne bo dotychczasowe rachunki będą z końcem roku zamknięte.
 
W 2018 r. jednym przelewem opłacisz składki na:
• ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe),
• ubezpieczenie zdrowotne,
• Fundusz Pracy,
• Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
• Fundusz Emerytur Pomostowych.
 
W przelewie nie będziesz podawać, jakie składki i za jaki okres opłacasz. ZUS każdą wpłatę podzieli proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia i fundusze.
 
Jeśli masz problemy finansowe i nie jesteś w stanie w całości spłacić zaległych składek, powinieneś wystąpić do ZUS o podpisanie układu ratalnego. Taka umowa zapewni Ci objęcie ubezpieczeniem chorobowym i prawo do świadczeń.
 
Więcej informacji na temat e-Składki znajdziesz na stronie www.zus.pl/eskladka
 
Źródło: informacja prasowa ZUS, Paweł Szkalej - Rzecznik Prasowy ZUS woj. świętokrzyskiego

bip
 

um

um

mbti um