Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Rozpoczyna się akcja szczepienia lisów

Od 21 września do 2 października na terenie województwa świętokrzyskiego prowadzone będzie ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie.
 
 
Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Kielcach informuje, że szczepienie wykonane będzie przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim pakiecie, stanowiącym przynętę. Brązowo-zielony pakiet o kształcie ściętego stożka waży ok. 15 gramów. Pakiety zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotu, a część zostanie wyłożona ręcznie przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
 
Celem akcji jest zlikwidowanie występowania na terenie województwa świętokrzyskiego wścieklizny u lisów wolno żyjących, a tym samym usunięcie niebezpieczeństwa zakażenia wścieklizną ludzi.

 

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Kielcach apeluje do mieszkańców o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką.
 

bip
 

um

um

mbti um