Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zimowa propozycja dla młodych

Szanowny Panie Prezydencie
Chciałem zapytać Pana czy w kolejnych latach przewidziana jest jakakolwiek inwestycja, która spowoduje iż młodzież naszego miasta będzie mogła spędzać aktywnie swój wolny czas nie tylko latem ale i zimą. Z mojej perspektywy studenta mieszkającego od urodzenia w Skarżysku mogę stwierdzić, że najmłodsi skarżyszczanie w porze zimowej nie ma co ze sobą zrobić, dlatego sami starają się urozmaicić sobie czas usypując niebezpieczne, kilkumetrowe skocznie czy ślizgając się po zamarzniętych stawach. O ile w wakacje tego problemu nie widać gdyż większość gromadzi się na Rejowie czy Bernatce, o tyle w zimie sytuacja wygląda znacznie gorzej. Dlatego proponuje aby w kolejnych latach znalazł się choć jeden pomysł inwestycyjny który zmieni zimowe oblicze naszego miasta. Być może był by to projekt budowy niewielkiej nartostrady która przyciągnęła by nie tylko turystów ze Skarżyska ale i okolic, chociażby Szydłowca Bliżyna Suchedniowa czy Starachowic. Moim zdaniem dogodnym miejscem było by wzniesienie położone za szpitalem miejskim, gdzie mógłby się znajdować początek zjazdu, a koniec na skraju lasu pomiędzy ulicami podlaską a działkową. Różnica poziomów wynosi około 75m a długość nartostrady w granicach 1000m. Gołym okiem widać że nie wielkie nachylenie stoku przyciągnełoby amatorów nie tylko nart, ale i sanek czy snowboardu z okolic miasta. Dlatego proszę Pana Prezydenta o przemyślenie mojego pomysłu lub zaproponowanie własnego i ogłoszenie na stronie internetowej naszego miasta. Z poważaniem Karol Turek.


Witam
Od roku planujemy takie przedsięwzięcie. Obecnie trwają ustalenia z nadleśnictwem dotyczące utworzenia górki saneczkarskiej w miejscu tzw. wodociągów. Górka “wodociągi” znajduje się tam, gdzie zbiornik wodociągowy na przedłużeniu Armii Krajowej. Obecnie nie można stamtąd zjeżdżać ponieważ zalegają tam pozostałości po pracach wodociągowych. Teren musi zostać uprzątnięty z kamieni, a teren musi zostać wyrównany.
Jeśli chodzi o budowę nartostrady i ścieżek narciarskich i stoku narciarskiego to realizacji tego przedsięwzięcia nastręcza nam szereg trudności. Od wielu lat projekt realizacji takiego przedsięwzięcia znajduje się w ogólnym planie zagospodarowania przestrzennego i poprzednie ekipy nie potrafiły rozwiązać piętrzących wokół tego projektu problemów. Najważniejszym z nich jest lokalizacja tej inwestycji w tzw. parku leśnym. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania służb formalno-prawnych. Teren pod budowę nartostrady lub ścieżek narciarskich sklasyfikowany jest jako grunt leśny i podlega nadleśnictwu. By przeprowadzić prace inwestorskie na tym terenie musimy uzyskać pozwolenie z Ministerstwa Ochrony Środowiska. Pierwszym naszym krokiem w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia będzie podjęcie uchwały Rady Miasta dotyczącej sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jeszcze w tym roku postaramy się przedstawić Radzie Miasta taki plan. Potem projektant będzie opracowywał projekt - około rok. Mniej więcej tyle czasu potrzebne będzie na uzyskanie zgody z Ministerstwa Ochrony Środowiska na wyłączenie terenu z użytku leśnego. Miejmy nadzieję, że uda nam się przejść ten żmudny i trudny proces pozytywnie – nadmienię tylko, że opłaty za wyłączenie gruntu spod użytku leśnego są bardzo wysokie..
Jeśli chodzi o inne plany będziemy na bieżąco je przedstawiać. W tej chwili jest to niespodzianka.
Pozdrawiam


bip
 

um

um

mbti um