Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Nieodśnieżony chodnik na Krakowskiej

Dzień dobry,

chciałabym się zapytać o nieodśnieżony chodnik przy zbiegu ulic Krakowskiej i Kilińskiego. Jest on w tak fatalnym stanie,że nie da się po nim chodzić. Żeby móc normalnie przejść odcinek czy to na przystanek czy też na Bór trzeba iść ruchliwą E-7, gdyż nikt do tej pory nie pofatygował się,żeby go odśnieżyć. Zgłosiłam sprawę do Starostwa, a tam usłyszałam,że muszę to złosić osobiście do GDDKiA w Kielcach,bo ten chodnik należy do nich a mieszkańcy sami powinni odnieżać przed swoimi domami. Niestety wzdłuż tego chodnika są tylko trzy domy, a chodnik liczy ponad 100 m. Proszę o jakąś pilną interwencję, zanim ktoś się \"połamie\" lub zanim stanie się coś gorszego. Dziękuję bardzo.
Chodnik i droga S-7 są własnością Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i to na nich spływa obowiązek letniego i zimowego utrzymania chodnika. Z mojej strony mogę powiedzieć, że interweniowaliśmy wielokrotnie w GDDKiA. Ostatecznie jednak 14.01.2010 r. poleciłem jednorazowe oczyszczenie tego chodnika z budżetu miasta po to by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta. Oczywiście nadal będziemy nalegać by dyrekcja robiła co to co do niej należy.

bip
 

um

um

mbti um