Darmowe szczepienia

Moje pytanie dotyczy szczepień przeciw grypie.Chcę się zapytać Pana Prezydenta czy wie, że średnia życia Polaka wynosi 71 lat a Polki 79 wg GUS-u. Wobec tego jaki , oprócz propagandowego jest cel szczepień ludzi powyżej 75 lat? W Kielcach próg wynosi 55 lat. Obserwuję wydatki na różne ozdobniki (fontanna, skwer Staffa i inne), na które idą duże pieniądze a szczepionka w hurcie kosztuje kilkanaście złotych. Czy nie można uszczknąć trochę i pójść śladem Kielc?
Szanowny  Panie !
Znam  statystykę,  którą  Pan  podaję.  Proszę  jednak  by  ją  interpretować  bardziej  rzeczowo.  W  naszym  mieście  żyją  3862  osoby  powyżej  75  roku  życia  i  to  do  nich  kierowana  jest  nasza  akcja. Jeżeli  Pan  uważa,  że wspieranie   takiej  liczby   mieszkańców  to  propaganda  to   gratuluję  !
Pragnę  przypomnieć  Panu,  że  do tej  pory  nawet  takiej  " propagandy"  nikt  nie  podjął.  Jest  to  program  pilotażowy,  jestem  przekonany, że  się  sprawdzi,  a  Rada  Miasta  zaaprobuje  na  przyszły  rok   kwotę  większą bo  o  rozszerzenie  na  młodsze  roczniki  będę  wniosował. Życzę  dużo  zdrowia  - R.Wojcieszek