Deklaracja dostępności

Operator serwisu Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej oświadcza, że uczynił wszystko, aby serwis był maksymalnie dostępny w swej treści i we wszystkich swych funkcjach dla wszystkich użytkowników internetu.

W celu spełnienia polskich i międzynarodowych standardów dostępności dla niepełnosprawnych dostosowaliśmy naszą stronę do zaleceń World Wide Web Consortium (W3C), międzynarodowej organizacji wyznaczającej standardy tworzenia i przesyłania stron internetowych.

Treść serwisu jest utworzona w programie XHTML 1.0 Transitional, natomiast ich prezentacja wizualna korzysta z CSS 2. Przy tworzeniu tych stron uwzględniono metodyczne wskazówki "Dive into accessibility".

Nasz serwis jest zgodny z zaleceniami W3C w zakresie tzw. Web Content Assessibility Guidelines 1.0 (Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych) na poziomie A, z czym wiąże się m.in. poprawność kodu źródłowego (XHTML 1.0 Transitional oraz kaskadowych arkuszy stylów (CSS 2.0), a także spełnienie różnego rodzaju warunków szczegółowych.

Web Content Assessibility Guidelines 1.0 (WCAG 1.0) stanowią część tzw. Web Accessibility Initiative (WAI) inicjatyw służących promowaniu szerszej dostępności internetu.

Spełnienie zaleceń technicznych W3C sprawia, że nasze strony dobrze współpracują ze specjalistycznym oprogramowaniem pozwalającym korzystać z internetu osobom niewidomym (na przykład z czytnikami ekranu Window-Eyes lub JAWS).