rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Razem Bezpiecznie

RZĄDOWY PROGRAM
OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH
ZACHOWAŃ
„RAZEM BEZPIECZNIEJ”

 

1 Harmonogram planowanych działań w ramach projektu.

Działanie 1 – Zebranie opinii i spostrzeżeń od mieszkańców Miasta Skarżyska-Kamiennej korzystających ze środków komunikacji miejskiej przy współpracy z administracją samorządową na temat zagrożeń przestępczością pospolitą, zakłóceń porządku publicznego, w szczególności zachowań chuligańskich i dewastacji w środkach komunikacji miejskiej w Skarżysku-Kamiennej – styczeń 2012r.
Działanie 2 – Opracowanie rzetelnej analizy zagrożeń, jakie występują w środkach komunikacji miejskiej z uwzględnieniem szlaków, miejsc i charakteru najpoważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa – styczeń 2012r.
Działanie 3 – Opracowanie planu szkoleń w zakresie:
a) prowadzenie nasilonych akcji zwalczania przestępstw i patologii w środkach komunikacji miejskiej w miejscach, gdzie zagrożenia występują najczęściej – szkolenia dla kierowców, Policji i Straży Miejskiej,
b) budowy sprawnego powiadamiania o zagrożeniach i patologiach przy wykorzystaniu środków technicznych odpowiednich służb mundurowych – szkolenia dla kierowców i pasażerów,
c) sposobu reagowania na zagrożenia i patologie (akty wandalizmu, chuligaństwo, okradanie pasażerów, nie płacenia za przejazd) – szkolenia dla kierowców i pasażerów,
d) jak nie stać się zobojętniałym na łamanie prawa, w szczególności brak reakcji na przypadki okradania pasażerów, akty chuligaństwa i wandalizmu – szkolenia dla kierowców i pasażerów,
e) udzielania pierwszej pomocy medycznej ofiarom przemocy w środkach komunikacji miejskiej – szkolenia dla pasażerów,
f) zasad wynikających ze zdrowego rozsądku, które należy przestrzegać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa, czy też wykroczenia – szkolenia dla kierowców i pasażerów – luty 2012r.
Działanie 4 – Opracowanie i przygotowanie akcji informacyjnej pod nazwą "Podróżuję bezpiecznie komunikacją miejską" poprzez umieszczanie w autobusach Miejskiej Komunikacji Samochodowej plakatów promujących kampanię na rzecz bezpieczeństwa, wręczanie podróżującym ulotek informacyjnych w punktach sprzedaży biletów. Na autobusach należących do MKS zostaną umieszczone reklamy zewnętrzne promujące program, opracowanie strony internetowej dla potrzeb programu – luty 2012r.
Działanie 5 – Rozpoczęcie akcji szkoleń dla pasażerów, w tym uczniów szkół dojeżdżających autobusami MKS do szkoły, a także dla kierowców autobusów – luty-marzec 2012r.
Działanie 6 – Prowadzenie działań prewencyjnych wspólnie ze Strażą Miejską, Policją, pracownikami komunikacji miejskiej, kontrolerami biletów, w celu oddziaływania bezpośredniego i zapobieganiu zagrożeniom przestępczości pospolitej, zagrożeniom porządku publicznego, aktom dewastacji w autobusach oraz wybrykom chuligańskim i kradzieżom kieszonkowym na szkodę podróżnych –
marzec-grudzień 2012r.
Działanie 7 – Zakup i montaż elementów monitoringu w autobusach MKS Sp. z o.o. w Skarżysku-Kamiennej – lipiec-sierpień 2012r.
Działanie 8 – Bieżący monitoring programu – luty-grudzień 2012r.
Działanie 9 – Podsumowanie realizacji projektu. Na zakończenie realizacji programu sporządzone zostanie sprawozdanie podsumowujące projekt. Mamy nadzieję, że zakładane cele zostaną osiągnięte.

 

2. Koszt ogólny projektu: 

100 000,00 zł  

3. Charakterystyka projektu. 

 

Projekt „Podróżuję bezpiecznie komunikacją miejską” ma na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących oraz osób pracujących w środkach komunikacji miejskiej. Projekt ten realizowany będzie w oparciu o Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, a także oczekiwań mieszkańców naszego miasta. Aby sprostać tym oczekiwaniom projekt zakłada zebranie opinii i spostrzeżeń od mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, którzy korzystają na co dzień z tej formy transportu.
Na podstawie uzyskanych danych zostanie opracowana analiza stanu bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej na terenie miasta. Celem przeprowadzonej analizy będzie uzyskanie obiektywnego obrazu bezpieczeństwa w autobusach w odniesieniu do faktycznych i hipotetycznych zagrożeń. Poziom zagrożenia będzie wyznaczała liczba i rodzaj przestępstw oraz wykroczeń popełnionych w poprzednim roku do liczby mieszkańców i ilości autobusów. Opinie i spostrzeżenia mieszkańców będą zbierane poprzez sondy uliczne i w autobusach, a także za pomocą ankiety przeprowadzonej w internecie i w miejscowej prasie. Zbadamy opinie kierowców, kontrolerów biletów i osób podróżujących autobusami komunikacji miejskiej, co pozwoli ustalić miejsca, czas i charakter najpoważniejszych zagrożeń i patologii, jakie występują najczęściej w środkach komunikacji miejskiej oraz wskazanie okoliczności, w jakich występują powyższe zagrożenia. Celem tych badań będzie też uzyskanie informacji na temat zachowań komunikacyjnych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, czyli uzyskanie odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
• Jak często mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej korzystają z komunikacji miejskiej?
- w dni powszednie
- w weekendy
• W jaki sposób można zachęcić niekorzystających z komunikacji miejskiej do korzystania z niej?
• Na jakich trasach najczęściej podróżują mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej?
• Z jakich biletów komunikacji miejskiej korzystają mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej?
• Czy czują się bezpieczni podczas podróży?
• W jakich dniach i o jakiej porze najczęściej dochodzi do naruszeń prawa i zagrożeń ze strony chuliganów?
U podstaw tego programu leży też cel i chęć podnoszenia świadomości oraz promocja bezpiecznego podróżowania autobusami po naszym mieście . To również próba przekazania młodzieży dojeżdżających do szkół zbioru zasad, które gwarantują bezpieczeństwo dla nich samych, a także innych uczestników podróży.
Zebrane opinie i spostrzeżenia pozwolą zdiagnozować skalę i rozmiar zjawiska. Przy opracowywaniu diagnozy zostaną też wykorzystane materiały statystyczne Straży Miejskiej, Policji, MKS. Opracowana diagnoza pozwoli Policji, Straży Miejskiej organizowanie służby patrolowej adekwatnie do zidentyfikowanych zagrożeń. Systematyczne ocenianie efektów działań i dokonywanie ewentualnych korekt podczas patrolowania miejsc zagrożonych, tj. autobusów, przystanków, pętli autobusowych.

 

Jednym z ważnych działań tego projektu jest fakt, że przewidziano cykl szkoleń dla pasażerów korzystających z usług komunikacji miejskiej. Znaczną grupę stanowią osoby starsze (emeryci, renciści), osoby chore lub niepełnosprawne, które najczęściej są narażone na przejaw agresji, czy wręcz dyskryminacji. Ponadto zamierza się przeszkolić kierowców obsługujących autobusy oraz kontrolerów biletów. Oprócz typowych szkoleń prowadzone będą akcje informacyjno-edukacyjne skierowane do seniorów w różnych miejscach (przystanki autobusowe, autobusy). Akcje te prowadzić będą policjanci, Straż Miejska, kontrolerzy biletów, harcerze, pracownicy socjalni z MOPS. Przewidziano także zorganizowanie szkoleń przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Skarżyskim, jaki działa w naszym mieści od kilku lat.
Specjalny cykl szkoleń zostanie przygotowany dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy dojeżdżają do szkoły autobusami MKS, pod nazwą „Z bilecikiem po Skarżysku”. Szkolenia te będą prowadzone przez Straż Miejską w ramach wychowania komunikacyjnego. Dzieci będą uczone jak bezpiecznie dojść do przystanku, wsiąść i wysiąść z autobusu, jak zachować się w środkach komunikacji miejskiej i na przystankach oraz jak bezpiecznie i kulturalnie podróżować autobusami.

Ogólnym celem szkoleń ma być:
• propagowanie zachowań w środkach komunikacji miejskiej,
• zapobieganie wandalizmowi w autobusach i na przystankach autobusowych,
• wskazanie sposobów i potrzeby reagowania na akty dewastacji, agresji, itp. poprzez zwrócenie uwagi lub powiadomienie stosownych organów,
• popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej,
• wskazanie czynników i okoliczności, jakich należy unikać, by nie stać się ofiarą przestępstwa w autobusach,
• zdobycie umiejętności niesienia pomocy poszkodowanym wskutek przykrych zdarzeń oraz z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

Zorganizowane szkolenia oprócz podniesienia poziomu wiedzy merytorycznej przyczynią się do integracji wszystkich podmiotów biorących udział w realizacji tego projektu oraz zaktywizują ich działania.

 

Kolejnym elementem projektu będzie druk materiałów informacyjnych w postaci plakatów, reklam. Materiały te będą opracowane na podstawie wcześniej przygotowanej analizy zagrożeń oraz wyłonionych najlepszych prac plastycznych w konkursach szkolnych na temat „Podróżuję bezpiecznie komunikacją miejską”, osoby uczestniczące w akcji informacyjnej, będą rozdawały podróżującym materiały informacyjne i promocyjne. Plakaty informacyjne zostaną umieszczone w autobusach, szkołach i w innych miejscach, gdzie najczęściej przebywają osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Na stronie internetowej zostaną zamieszczone plakaty z informacją jak ustrzec się kradzieży kieszonkowych w autobusach, bezpiecznego dotarcia do szkoły, miejsca pracy, wypoczynku, domu. Opracowany zostanie projekt reklamy, która zostanie umieszczona na zewnętrznej powierzchni ściany jednego lub dwóch z autobusów MKS.

 

Szkolenia oraz akcje informacyjne przeprowadzone będą w szkołach, w siedzibie Urzędu Miasta, w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym oraz w Miejskim Centrum Kultury. Szkolenia będą prowadzić przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, pracownicy MKS i służby zdrowia. Termin i tematyka szkoleń zostanie wcześniej ogłoszona w lokalnej telewizji i prasie oraz będą kierowane pisemne powiadomienia do konkretnych grup społecznych, np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, szkoły, kierowcy autobusów MKS.
Przewidziane jest też forma prowadzenia zajęć szkolnych dla dzieci w autobusie podstawionym w pobliżu szkoły. Dzieci w praktyczny sposób będą się uczyć pozytywnego zachowania w autobusie, kasują bilety oraz omawiają zasady bezpiecznego podróżowania. Zajęcia będą prowadzili pracownicy komunikacji miejskiej w Skarżysku-Kamiennej. Mówienie do dzieci o bezpieczeństwie nie jest sprawą łatwą, młodzi ludzie często mają swoje zdanie, nie znoszą słuchania i zakazów. Naszym celem będzie przekazanie im, że o pewnych sprawach dotyczących kultury zachowania i bezpieczeństwa powinni pamiętać , a w innych powinni się wstrzymywać. Ten sposób prowadzenia zajęć pozwoli wpoić młodym ludziom zbiór zasad dobrego wychowania, które zagwarantują im bezpieczne i zgodne z prawem podróżowanie.

Uruchomiony cykl szkoleń będzie akcją edukacyjno-informacyjną, którym celem jet promocja bezpieczeństwa i nabycie pewnych standardów dobrego wychowania. Celem szkoleń będzie między innymi propagowanie zasad bezpiecznej podróży, a oto jedne z wielu:
• dobrze zabezpiecz noszone przy sobie dokumenty i pieniądze,
• zwracaj szczególną uwagę na osoby znajdujące się tuż przy Tobie,
• wybieraj miejsce w pobliżu znanej Ci osoby lub kierującego (przeważnie w godzinach wieczorowo-nocnych),
• pamiętaj, że podróżując w stanie po spożyciu alkoholu łatwiej możesz stać się ofiarą złodziei lub pobicia,
• nie nawiązuj przygodnych znajomości,

• nie noś przy sobie więcej gotówki niż wynika to z potrzeb zakupów w danym dniu,
• pieniądze trzymaj przy sobie w dwóch miejscach,
• nie demonstruj zawartości portfela, np. Podczas wyjmowania i kasowania biletu przejazdu,
• obserwuj otoczenie przy wsiadaniu do autobusu (torebkę lub siatkę trzymaj przy sobie),
• zwracaj uwagę i strzeż się osób, które tworzą sztuczny tłok,
• unikaj noszenia torebki na pasku z tyłu, torebkę należy odwracać zamkiem do siebie, a nie na zewnątrz,
• portfel, portmonetka powinna zawsze znajdować się na dnie torebki, czy torby z zakupami,
• klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem,
• jeśli padłeś ofiarą kieszonkowca natychmiast powiadom Policję pod nr alarmowym „112” lub kierowcę autobusu.

Poprzez prowadzoną akcję szkoleń mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej zostaną zaktywizowani do włączenia się w działanie na rzecz programy, co pozwoli wspólnie działać w kierunku zapewnienia lepszego komfortu podróżowania i bezpieczeństwa.

 

Mając na uwadze potrzebę zdecydowanego przeciwdziałania występującym zagrożeniom, a także zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób korzystających ze środków komunikacji miejskiej będą prowadzone działania prewencyjne na podstawie wcześniej przygotowanej analizy zagrożeń jakie występują w autobusach i na przystankach komunikacji miejskiej. Działania te realizowane będą poprzez:
• współpracę Policji, Straży Miejskiej, kontrolerów biletów oraz pracowników MKS,
• podejmowaniu wspólnych działań prewencyjnych (wspólne patrole), których głównym zadaniem będzie zapobieganie naruszeniom obowiązującego prawa na przystankach i w środkach komunikacji miejskiej, natychmiastowe reagowanie na popełnione przestępstwa i wykroczenia oraz zatrzymywanie ich sprawców,
• prawidłowe dyslokowanie służb prewencyjnych, w oparciu o analizy zdarzeń.

Podczas tych działań należy:
- natychmiastowo reagować na wszelkie naruszenie prawa,
- do minimum skrócić czas oczekiwania na interwencje,
- zapewnić osobom zgłaszającym naruszenie prawa całkowitej anonimowości,
- niezwłocznie kierować sprawy do Sądu mając na celu zapewnienie nieuchronności
i szybkiego wykonania kary.

Na przystankach i w autobusach znajdą się także informacje z alarmowym numerem telefonu do Policji i Straży Miejskiej, dzięki czemu będzie można zawiadomić te służby o przypadkach zagrożenia bezpieczeństwa i wezwać patrol prewencyjny.

 

Działanie związane z poprawą stanu bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej muszą być wielowątkowe i długofalowe. Nie wystarczą prewencyjne patrole służb porządkowych, choć ich obecność i widoczność jest bezwzględnie konieczna. Stan poczucia zagrożenia w autobusach komunikacji miejskiej występuje szczególnie w godzinach wieczorowo-nocnych.
Wprowadzenie monitoringu w autobusach MKS to kolejny krok do zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym. Kamery przemysłowe instalowane w autobusach doskonale spisują się w godzinach wieczorowo-nocnych, kiedy zagrożenie jest największe. Stosowanie monitoringu w znacznym stopniu ograniczy akty wandalizmu, kradzieży i chuligaństwa, co pozwoli na utrzymanie autobusów w lepszym stanie technicznym i estetycznym. Z czasem ludzie będą chcieli jeździć tylko autobusami "bezpiecznymi", tzn. wyposażonymi w system monitoringu, który umożliwia:

• znaczną redukcję skali aktów wandalizmu i kradzieży kieszonkowych,

• wzrost poczucia bezpieczeństwa zarówno dla pasażerów, jak i osób pracujących w środkach komunikacji miejskiej,

• zapewnienie materiału dowodowego w postaci wysokiej jakości zdjęć na wypadek ewentualnego postępowania karnego wobec sprawców przestępstw dokonanych w autobusie,

• zapewnienie materiału dowodowego na wypadek skargi i zażalenia wnoszonych przez pasażerów,

• nadzór nad pracą kierowcy,

• wyjaśnienie okoliczności zdarzeń w autobusie i kolizji drogowych.

Zmniejszenie kosztów związanych z usuwaniem aktów wandalizmu (zniszczone szyby, siedzenia, itp.) umożliwi zakup kolejnych systemów monitoringu bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych i pozwoli jednocześnie na znaczne zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa przewożonych osób. Na początku planowany jest zakup i montaż monitoringu dla pięciu nowych autobusów, jakie są obecnie na stanie MKS. Monitoring zostanie zsynchronizowany z systemem obsługi biletów elektronicznych, jakie zostaną wprowadzone w MKS oraz z systemem przycisków antynapadowych dostępnych dla kierowców autobusów.

 

Za realizację poszczególnych działań programowych odpowiedzialne są podmioty wiodące wskazane w projekcie. Oceny stanu realizacji zadań w obrębie obszarów tematyczno-problemowych będzie dokonywał zespół złożony z liderów poszczególnych zadań, na podstawie sprawozdań, w oparciu o które będzie przygotowywana kompleksowa ocena działań programowych.

Rolą podmiotu odpowiedzialnego za realizację działań będzie:
• opracowanie Planu realizacji zadania – uwzględnionego dogłębną analizą problemu, określenie sposobu realizacji zadania, zaplanowanie kolejnych przedsięwzięć,
• określenie form, metod przewidywanego czasu ich realizacji oraz wskazanie osób – przedstawicieli podmiotów współrealizujące zadanie,
• koordynacja przedsięwzięć zaprojektowanych w ramach realizacji zadania,
• dokumentowanie prowadzonej działalności programowej,
• dokonywanie okresowej oceny prowadzonych działań, w tym badania ich skuteczności
• opracowanie sprawozdania o realizacji działań i uzyskanych efektach działań.

Mając na uwadze właściwą realizację działań ujętych w projekcie należy wskazać mierniki jakościowe oraz sposoby prowadzenia badań ewaluacyjnych – pomiaru skuteczności projektu, danych statystycznych lub wyników badań społecznych. Na podstawie niżej wymienionych mierników będziemy mogli ocenić stan realizacji poszczególnych działań:
a) statystyki policyjne dotyczące poziomu zagrożenia przestępczością pospolitą w środkach komunikacji miejskiej,
b) opinie społeczne na temat stanu bezpieczeństwa, poczucie bezpieczeństwa i potrzeb podróżujących autobusami MKS na terenie Skarżyska-Kamiennej,
c) wprowadzone w wyniku działań programowych zmiany mające realny wpływ na poprawę poziomu bezpieczeństwa, np. rozwiązania organizacyjne i techniczne,
d) wzrost świadomości prawnej mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży.


4. Adresaci projektu.


Pośredni: pasażerowie MKS Sp. z o.o. w Skarżysku-Kamiennej, w tym dzieci i młodzież dojeżdżające do szkół, kierowcy zatrudnieni w MKS Sp. z o.o., kontrolerzy biletów autobusowych.
Bezpośredni: mieszkańcy Gminy i Powiatu Skarżysko-Kamienna.


5.  Instytucje zaangażowane w realizację projektu. /partnerzy, instytucje współpracujące/.


1) Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej
2) Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej
3) Straż Miejska w Skarżysku-Kamiennej
4) Miejska Komunikacja Samochodowa Spółka z o.o. w Skarżysku-Kamiennej
5) Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
6) Lokalne media (prasa, telewizja)
7) Mieszkańcy Miasta Skarżyska-Kamiennej
8) Harcerze
9) Kontrolerzy biletów zatrudnieni w MKS Sp. z o.o.

 

6. Uzasadnienie potrzeby realizacji. /analiza oczekiwań, potrzeb społeczności/


Aktualny stan bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej w Skarżysku-Kamiennej oraz obecność Polski w Unii Europejskiej wymaga działań na rzecz poprawy tegoż bezpieczeństwa jako jednego z najważniejszych priorytetów w naszym mieście. Problemy związane z przestępczością pospolitą w środkach komunikacji miejskiej do tej pory były marginalizowane i przemilczane z różnych względów. Nieznana jest też prawdziwa skala tego zjawiska, gdyż wiele spraw nie wychodzi na światło dzienne, ponieważ nie wszystkie przestępstwa, czy negatywne zachowania są zgłaszane do organów ścigania. Niejednokrotnie kierowcy, kontrolerzy biletów są obojętni na łamanie prawa lub w trosce o swoje życie i zdrowie boją się podejmować interwencje. Pasażerowie widząc to zachowanie też stają się zobojętniali na różne zaistniałe sytuacje w autobusach. Na podstawie przeprowadzonych wcześniej ankiet pasażerowie chcą się czuć bezpiecznie, nie tylko na ulicy, w domu, ale też w środkach komunikacji miejskiej. Podejmowane do chwili obecnej działania nie są wystarczające i wymagają szerszego podejścia do tego problemu.
Realizacja tego programu zgodna jest z kierunkiem gminnego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań oraz innych zagrożeń na terenie gminy Skarżysko-Kamienna w latach 2011-2016”, który został podjęty uchwałą Rady Miasta nr XIV/110/2011 z dnia 27 października 2011r. Jednym z obszarów działania w programie gminnym jest „Bezpieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej”.

 

7. Zakładane rezultaty projektu.

Projekt w swym głównym założeniu zmierza do:
• pogłębiania wiedzy z zakresu bezpiecznych zachowań w środkach komunikacji miejskiej przez mieszkańców Skarżyska-Kamiennej,
• lansowanie postaw obywatelskich respektujących prawo i reagujących na przejawy jego łamania,
• stopniowe eliminowanie tzw. znieczulicy społecznej,
• poprawa bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej i na przystankach autobusowych,
• ograniczenie liczby kradzieży, w tym kradzieży kieszonkowych, wymuszeń rozbójniczych,
• eliminacja występujących zachowań przestępczych oraz patologicznych w relacji pasażer-pasażer, pasażer-kontroler biletów i pasażer-kierowca,
• podniesienie standardu podróży autobusem komunikacji miejskiej poprzez zapewnienie bezpieczeństwa,
• zwiększenie zainteresowania podróżowania autobusem komunikacji miejskiej, jako bezpiecznego sposobu na dotarcie do szkoły, miejsca pracy, wypoczynku, domu,
• wzrost zaufania społecznego do służb mundurowych,
• poprawa poczucia bezpieczeństwa przez wszystkich mieszkańców,
• wykształcenie u dzieci i młodzieży umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zwracanie się o pomoc, unikanie zagrożeń i przeciwdziałania im, a także rozbudzenia poczucia odpowiedzialności prawnej,
• umocnienie lokalnej koalicji działającej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, wymianę doświadczeń oraz informacji,
• nawiązanie współpracy z instytucjami, organizacjami, których głównym celem będzie bezpieczeństwo mieszkańców Skarżyska-Kamiennej.

 

8. Znaczenie realizacji projektu w kontekście kierunków i założeń programu.

Projekt wpisuje się w tematykę rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Jednym z podstawowych założeń programu jest przekonanie mieszkańców Skarżyska-Kamiennej do nawiązania trwałego, stałego, naturalnego partnerstwa z Policją, Strażą Miejską oraz innymi instytucjami ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Docelowym zadaniem programu będzie zapewnienie bezpieczeństwa i znacznie lepszych warunków podróżowania mieszkańcom naszego miasta w środkach komunikacji miejskiej.

 

Informacja dotycząca rozpoczecia projektu (Tutaj)

bip
 

um

um

mbti um