Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Światełko Pokoju

 W poniedziałek, 18 grudnia, w Zespole Placówek Specjalnych dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Skarżysku-Kamiennej, uczniowie wraz z harcerzami przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.

Piękną tradycją wśród harcerzy stało się przekazywanie każdego roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku dotarło ono do Polski już po raz piętnasty. Betlejemski Ogień płonie bezustannie w Grocie Narodzenia Pana w Betlejem, upamiętniając przyjście na świat Chrystusa. Związana z nim legenda głosi, że pierwszym, który przewiózł je w rodzinne strony był rycerz powracający z wyprawy krzyżowej, pragnący przekazać najbliższym tchnienie dobroci i pokoju. Skauci i harcerze podtrzymując tą tradycję sztafetą niosą Płomyk Nadziei po całej Polsce i Europie. Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju została po raz pierwszy zorganizowana w roku 1986 przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu. Światło zapalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przewożone jest na pokładzie samolotu austriackich linii lotniczych do Wiednia i stamtąd jest rozwożone po całym kraju.

Wczoraj światełko pokoju trafiło do Skarżyska. Po pięknym występie jasełkowym uczniów z Zespołu Placówek Specjalnych dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Skarżysku-Kamiennej, światełko zostało przekazane przybyłym na ten występ. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Andrzej Bętkowski,zastępca prezydenta Skarżyska, Marzena Okła-Drewnowicz, dyrektor skarżyskiego MOPS-u, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i ich uczniowie.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.