Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Robi się świątecznie

 Święta tuż, tuż. Nawet nasze miasto powoli zmienia swój wygląd.

Włodarze Skarżyska nie zapomnieli o świątecznym “udekorowaniu” ulic, drzew, skwerów na okres świąteczny.

- W tym roku zakupiliśmy pięć nowych elementów słupowych i zawieszek o wysokości 4 metrów - mówi – Elżbieta Piotrowska, z referatu inwestycji i gospodarki komunalnej skarżyskiego magistratu. - Tego rodzaju elementy ozdobne są bardzo drogie. Nam udało się je zakupić za cenę 16.400 zł. Są to ozdoby z kauczuki, odporne na mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego posłużą nam na niejeden sezon.

Ponadto z zapasów lat poprzednich pozostały do wykorzystania zawieszki słupowe o wysokości 2 metrów oraz tzw. kurtyny świetlne, które są zawieszane na drzewa. W tym roku światełek choinkowych nie zabraknie na skwerze przy SDH-u, na osiedlu Przydworcowym, na ul. Okrzei, Franciszkańskiej, przy Parku Miejskim i Dworcu PKP. Natomiast ozdoby choinkowe zawisną m.in. nad ulicą Sokolą, Piłsudskiego, Niepodległości, Staffa. Zawieszaniem ozdób świątecznych i łańcuchów świetlnych oraz ich konserwacją zajmuje się w tym roku Zakład Usługowy “Elektryk” ze Skarżyska-Kamiennej.

W tym roku nie będzie w Skarżysku wielkiej choinki, ale na przyszły rok prezydent Roman Wojcieszek przygotowuje niespodziankę dla skarżyszczan.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.