Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Dwie godziny dłużej

Od 13 do 29 grudnia Biuro Dowodów Osobistych w skarżyskim magistracie przedłużyło godziny urzędowania. Interesanci będą przyjmowani do godz. 17.30. Przypomnijmy. Ustawa z 12 września 2002 roku wprowadziła obowiązek wymiany wszystkich dowodów osobistych wydanych przed 1 stycznia 2001 roku. Oznacza to, że w kolejkach do urzędu stanie około 12.800 mieszkańców miasta celem dokonania wymiany dowodu w terminie do 31.12.2007 roku. O opieszałości obywateli pisaliśmy już wielokrotnie w aktualnościach na stronach Urzędu Miasta, podobnie zresztą temat ten był poruszany przez lokalne media.

- Na nic zdały się nasze apele. Obawialiśmy się rekordowych kolejek pod koniec roku i nasze przewidywania sprawdziły się. Dla niektórych mieszkańców rok ma tylko jeden miesiąc – grudzień i wtedy załatwiają sprawy urzędowe. Dziennie do Biura Wymiany Dowodów zgłasza się teraz nawet 200 osób, podczas, gdy w miesiącach letnich czy we wrześniu były to sporadyczne przypadki – mówi Witold Skuza, kierownik Referatu Ewidencji UM w Skarżysku-Kamiennej.

Zastanawiające jednak jest to, że niektórzy choć złożyli wnioski o wymianę dowodu to ich nie odbierają. Takich osób jest blisko 600. Ogółem mieszkańcy wymienili 31.171 sztuk starych dowodów osobistych.

Dla spóźnialskich Urząd Miasta zrobił po raz kolejny “ukłon”. W dniach od 13 do 29 grudnia Biuro Dowodów Osobistych będzie czynne do godz.17.30, natomiast kasa do godz. 17.00, z wyjątkiem 29 grudnia, kiedy będzie czynna tylko do godz. 11.00

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.