Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zawalczyli o 'Gałązkę wikliny'

 Główna nagroda – Gałązka wikliny tym razem pojechała do Dwernik. Tak zakończył się 34. Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa w skarżyskim Miejskim Centrum Kultury.


Po wysłuchaniu i obejrzeniu 29 prezentacji recytatorskich w tym czterech w kategorii “wywiedzione ze słowa” i jednej w kategorii “poezji śpiewanej” jury podjęło decyzję.


Tym razem nagroda główna “Gałązka wikliny” oraz album “Świętokrzyskie zlotu ptaka” ufundowany przez Eugeniusza Cichonia otrzymał Józef Soszyński z Dwernika.


Dwie pierwsze nagrody otrzymali: Hubert Guza ze Skarżyska-Kamiennej i Ewelina Rzepecka z Łodzi.


Dwie drugie nagrody przypadły: Damianowi Jarosz z Ostrzeszowa i Jarosławowi Zoń z Mszany Dolnej.


Jury tym razem przyznało trzy równorzędne nagrody za III miejsce dla Piotra Koguta z Łudomek, Mirosława Micka z Dębicy i Dominiki Piwnik ze Starachowic.


Ponadto przyznano wyróżnienia dla Mateusza Nowak z Opola Lubelskiego i Edyty Solnicy ze Skarżyska-Kamiennej. Natomiast wyróżnienia honorowe przypadły w udziale: Idze Figarskiej ze Skarżyska-Kamiennej, Paulinie Kwaśniewskiej z Suchedniowa, Radosławowi Misiewicz z Dębicy, Magdalenie Szubielskiej z Lublina oraz Magdalenie Świerczyńskiej ze Skarżyska-Kamiennej.


W kategorii “wywiedzione ze słowa”
I nagrodę zdobył Damian Jarosz z Ostrzeszowa
II nagrodę – Piotr Kogut z Ludomek
Wyróżnienie – Amadeusz Gendig z Lubaczowa
W kategorii “poezji śpiewanej” wyróżnienie otrzymała Justyna Król z Lubaczowa.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.