Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wspólnie na rzecz rozwoju wolontariatu w Skarżysku-Kamiennej

21 września w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się spotkanie KOALICJA NA RZECZ ROZWOJU WOLONTARIATU. W imieniu organizatorów zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Finalnym punktem będzie podpisanie list intencyjnego o powołaniu koalicji i wspólnej promocji wolontariatu.
 
Spotkanie odbędzie się 21 września w godzinach 9.00 – 11.00 w Miejskim Centrum Kultury, ul. Juliusza Słowackiego 25 w Skarżysku-Kamiennej.
 
Na spotkaniu, które będzie miało charakter warsztatowy, omówione zostaną potencjalne działania koalicji na rzecz wolontariatu, zorganizowana będzie także burza mózgów na temat lokalnych potrzeb w zakresie rozwoju wolontariatu. Spotkanie zakończy się podpisaniem listu intencyjnego o wspólnej promocji wolontariatu i powołaniu do życia koalicji. Spotkanie poprowadzą eksperci z zakresu aktywności społecznej i III Sektora.
 
W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, przedstawicieli różnych instytucji, biznesu i jego otoczenia oraz organizacje pozarządowe. Obecność należy potwierdzić mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Korpus Solidarności - Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego, który realizuje Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach w partnerstwie z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu. Projekt ma na celu wzmocnienie i rozwój wolontariatu długoterminowego, podniesienie rangi działań wolontariackich, wzbudzenie zainteresowania wolontariatem oraz zachęcenie mieszkańców do zaangażowania w taką działalność.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.