Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19 w Skarżysku-Kamiennej: mieszkańcy będą mogli korzystać z badań

Centrum Medycznym Corten Medic wraz z Urzędem Miasta Skarżysko-Kamienna w trosce o zdrowie mieszkańców organizuje Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19. Punkt będzie czynny od poniedziałku 24 sierpnia codziennie w godzinach 9.00 – 11.00 przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. Test na koronawirusa można wykonać odpłatnie oraz na zlecenie NFZ lub Sanepidu. Na test można umówić się dzwoniąc pod numer tel. 41 246 00 11.

 

 
W dobie pandemii koronawirusa oraz zbliżającego się sezonu grypowego Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców. Zorganizowany we współpracy z Corten Medic Punkt Diagnostyki Mobilnej zlokalizowany będzie przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji - ul. Sienkiewicza 34.
 
Dostępne będą dwa rodzaje testów: testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie:
 
1. Szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach.
2. Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać po około 24 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę oficjalną COVID-19 przez Ministerstwo Zdrowia.
 
Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Rozwija dla Pacjentów sieć punktów pobrań, które są wpisane na oficjalną listę jednostek wykonujących testy COVID-19 w serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ (Pacjent.gov.pl). Realizuje testy zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i swoich Punktach Diagnostyki Mobilnej typu Corten Test&Drive i ambulansach. To odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców związane z wiedzą na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie czasie rosnącej liczby zakażeń SARS-CoV-2.
 
Umawianie wizyt na badania w kierunku COVID-19
Lokalizacja Punktu Diagnostyki Mobilnej:
ul. Sienkiewicza 34
(przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji)
26-110 Skarżysko-Kamienna
 
Umawianie wizyt: tel. 41 246 00 11
 
Testy Corten Medic - diagnostyka i edukacja Pacjenta
Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta i personelu. Udzielane przez Centrum Medyczne świadczenia nie ograniczają się tylko do wykonywania testów, ale zawierają także edukację Pacjenta oraz informację na temat przeprowadzanych testów, ich wartości dla Pacjentów. Personel chętnie odpowiada na wszelkie pytania dotyczące organizacji badań, zasadności, wiarygodności oraz postępowania adekwatnie do wyniku badań COVID-19. Do dyspozycji Pacjentów jest także dedykowana infolinia. Więcej informacji na temat oferty testów można znaleźć na stronie: www.cortenmedic.pl.
 
 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.