Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Sportowa gratka dla mieszkańców regionu

Najbliższy weekend (21-23 sierpnia) zdominowany zostanie przez sport w plażowym wydaniu. Wszystko za sprawą RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020. Będzie to druga tego typu impreza w stolicy województwa świętokrzyskiego. Pierwsza miała miejsce dokładnie rok temu i trwała aż dwa tygodnie. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, festiwal został ograniczony do trzech dni. Skarżysko-Kamienna zostaje oficjalnym partnerem wydarzenia.
 
RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2020 odbędzie się na terenie Kadzielni, tuż za Amfiteatrem. Imprezę zainauguruje w piątek Turniej Narodów w Tenisie Plażowym. Na placu gry zobaczymy m.in. reprezentację Polski, z udziałem dwukrotnej Mistrzyni Świata – Aleksandry Adamskiej, reprezentację Włoch oraz reprezentację Portugalii.
 
Sobota to podtrzymanie emocji na najwyższym poziomie. Mieszkańcy województwa będą świadkami finałów Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym. Zobaczymy deblowe spotkania zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn, których zwieńczeniem będą wieczorne starcia o złote medale.
Jednak festiwal tego dnia na tym się nie kończy. Już o 20.00 rozpocznie się Nocny Mecz Gwiazd w siatkówkę plażową mężczyzn między najbardziej utytułowanymi parami w rankingu. Wśród nich Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak – tegoroczni krajowi liderzy, zwycięzcy malezyjskiego „World Tour”, zdobywcy Pucharu Polski Plaży Open 2018. Na placu gry zameldują się także Leo Williams (RPA) - srebrny medalista zawodów „World Tour Kambodża 2019” i Robert Kufa (CZECHY) - złoty medalista Mistrzostw Europy w Warnie 2012.
 
Ostatni dzień RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020 przypada na niedzielę, 23 sierpnia. To właśnie tego dnia od rana na piaszczystym boisku odbywać się będzie rywalizacja pań oraz panów podczas Finałów Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym w singlu oraz mixtach.
 
Wisienką na torcie tegorocznego festiwalu będzie Mecz Gwiazd, czyli pokazowy mecz w piłkę ręczną plażową drużyny Łomża VIVE Kielce. To wydarzenie rozpocznie się o 20.00 i będzie prawdziwą gratką dla wszystkich fanów szczypiorniaka. Jednocześnie będzie to pierwsza okazja do zobaczenia kieleckiego zespołu na żywo w akcji.
 
Ze szczegółami RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020 można zapoznać się na stronie www.mcsp.pl.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.