Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

100 lat później: bitwa warszawska na wystawie

W skarżyskim Muzeum Orła Białego można oglądać wystawę poświęconą 100-leciu bitwy warszawskiej. Muzeum wypożyczyło 36 banerów, traktujących o tym wydarzeniu z warszawskiego Archiwum Państwowego.

 

 

 

 

 

„I Warszawa nie zawiodła” – to tytuł wystawy opowiadającej o decydującej bitwie wojny polsko-bolszewickiej, która w sierpniu 1920 roku rozegrała się na przedpolach naszej stolicy. Tytuł nawiązuje do wypowiedzi marszałka Józefa Piłsudskiego, który rok później, na łamach prasy, euforycznie ocenił postawę mieszkańców stolicy w zmaganiach z Armią Czerwoną.
 
Właścicielem wystawy jest warszawskie Archiwum Państwowego, a materiały do niej udostępniły, m.in.: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowe Centrum Kultury, Centralne Archiwum Państwowe i Instytut Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku.
 
Z przyjemnością trzeba podkreślić, że wystawa, od pierwszych chwil po otwarciu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do jej oglądania zachęcał podczas wernisażu zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka.
 
Całość została opracowana w języku polskim i angielskim. Wystawa gościć będzie w skarżyskim muzeum do końca tego roku.

 

źródło: Muzeum Orła Białego

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.