Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

W SP 5 powstanie platforma schodowa dla niepełnosprawnych uczniów

W Szkole Podstawowej nr 5 w Skarżysku zainstalowana zostanie platforma schodowa, która umożliwi osobom niepełnosprawnym przemieszczanie się pomiędzy piętrami. Zadanie, dzięki dobrej współpracy miasta i powiatu skarżyskiego, wykonane będzie z dofinansowaniem w wysokości blisko 50 tysięcy złotych, które powiat na wniosek gminy pozyskał z PFRON. Pozostałą kwotę – ponad 100 tysięcy złotych – dołoży gmina Skarżysko-Kamienna.
 
Projekt w Szkole Podstawowej nr 5 (w Zespole Placówek Oświatowych nr 4) realizowany będzie przez gminę Skarżysko-Kamienna. We wtorek, 11 sierpnia zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu: wicestarosta Anna Leżańska i członek Zarządu Katarzyna Bilska podpisali umowę przekazującą gminie przez powiat kwotę 49.316,85 zł, pozyskaną z PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.
 
Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta podziękował Zarządowi Powiatu za bardzo dobrą współpracę i pomoc w realizacji projektu. Poinformował także, że będzie to pierwszy etap prac, dostosowujących budynek Szkoły Podstawowej nr 5 i przestrzeń wokół szkoły do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
- Pierwszym etapem tego projektu jest montaż platformy schodowej, która umożliwi poruszanie się dzieciom niepełnosprawnym pomiędzy piętrami szkoły. Przewidujemy również modernizację podjazdu, parkingu i przestrzeni przed szkołą. Dlatego w przyszłym roku, również dzięki uprzejmości powiatu, będziemy starali się o kolejne środki finansowe na dostosowanie obiektów użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych – poinformował Krzysztof Myszka.
 
Pierwszy etap prac ma być zrealizowany w tym roku.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.