Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Drugi etap ul. Ponurego zakończony

Zakończyła się budowa ulicy Ponurego. Inwestycja prowadzona była na tej powiatowej drodze w dwóch etapach – w obu miasto wsparło powiat finansowo, łącznie kwotą ponad 1 mln złotych. 6 sierpnia droga (po zakończeniu II etapu) została oficjalnie oddana do użytku. W wydarzeniu z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych oraz jednostek, instytucji i firm zaangażowanych w inwestycję oraz mieszkańców, uczestniczył również prezydent miasta, Konrad Krönig. 
 
W pierwszym etapie, realizowanym przez powiat skarżyski w 2017 roku, gmina Skarżysko-Kamienna dołożyła do budowy Ponurego 800 tysięcy złotych, w drugim – właśnie zakończonym – 250 tysięcy złotych. Drugi etap dofinansowany był także z Funduszu Dróg Samorządowych i budżetu Lasów Państwowych (Nadleśnictwo Skarżysko-Kamienna).
 
- Wiem, że dla mieszkańców miasta nie jest ważne, czy dana droga należy do gminy czy do powiatu, lecz to, by była w należytym stanie. Jestem przekonany, że dzięki dobrej współpracy obu samorządów, uda nam się zrealizować kolejne inwestycje drogowe – mówił prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.