rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wakacyjne atrakcje w ramach projektu „Dekalog rodziny”

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, 111 dzieci (56 dziewcząt i 55 chłopców) z 6 świetlic środowiskowych uczestniczących w projekcie „Dekalog rodziny” wzięło udział w zajęciach w ramach organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w okresie letnim. Zadanie było utrudnione z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, dlatego wszelkie działania organizowane były w wysokim reżimie sanitarnym. W programie znalazł się szereg atrakcji.
 

 

 

Dzieci uczestniczyły w grze terenowej SMS (Skarżysko Miasto Skarbów): 1 dzień - S jak szlak wokół Rejowa, 2 dzień- M jak miasto, 3 dzień - S jak Skarbowa Góra. Dzięki grze terenowej dziewczęta i chłopcy poznali miasto i skarby Skarżyska - małej ojczyzny. Przy okazji nabyli podstawowe umiejętności bezpiecznego poruszania się w terenie, poznali techniki harcerskie, nauczyli się wykonywać węzeł przyjaźni, poznali dwa rodzaje szyfrów, znaki patrolowe, musztrę. Ponadto mieli okazję układać wybrane wzory z materiałów przyrodniczych, nauczyć się składania śpiworów, rozbijania namiotu.
W terenie czekały na nich łamigłówki i krzyżówki, których rozwiązanie pozwoliło przejść do następnego poziomu, czyli przygody/wyzwania. Celem działania było uświadomienie dzieciom, że realny świat może być równie fascynujący, co ten komputerowy i oferować dużo więcej adrenaliny
i wyzwań, niż ten on-line.
 
Dzieci wzięły również udział w dwugodzinnych zajęciach profilaktycznych. Tematem zajęć był szacunek do siebie i innych, umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i uczuciami, jak i pomagania innym sobie z nimi radzić. Celem zajęć było wzbudzenie przekonania: „jestem ważny, ale inni też są ważni; mam poczucie własnej wartości, dlatego potrafię zmierzyć się z trudnymi sytuacjami, nie raniąc innych; jestem twórczy, więc nie boję się wyzwań”. Tematyka zajęć była zaplanowana tak, by była spójna do realizowanej w ramach zajęć z psychologiem w ramach treningu kompetencji życiowych.
 
Ponadto w ramach zajęć uczestnicy i uczestniczki projektu wzięli udział w:
- czterokrotnym wyjściu do kina - seanse, choć o niełatwej tematyce, poruszające ważne tematy, dostarczyły wielu wzruszeń i cieszyły się pozytywnym odbiorem;
- zajęciach na hali sportowej (ścianka wspinaczkowa, boisko, badminton) - to okazja do podjęcia aktywności fizycznej i współdziałania, pracy zespołowej;
- warsztatach edukacyjnych – w grze terenowej „Operacja Orle Gniazdo” w Muzeum im. Orła Białego, zakończonej ogniskiem.
 
Wakacyjne zajęcia już się zakończyły. Dzieci ponownie spotkają się w świetlicach we wrześniu!
 
 
PORADNICTWO PRAWNE I PSYCHOLOGICZNE
 
Przypominamy, że przez cały czas, również w okresie wakacyjnym, dla osób z otoczenia dzieci biorących udział w projekcie „Dekalog rodziny” dostępne jest poradnictwo prawne i psychologiczne.
 
Zachęcamy do korzystania z oferty wsparcia przewidzianej w projekcie.
 
Osoby chcące skorzystać z poradnictwa, prosimy o kontakt z biurem projektu:
Referat Zdrowia Urzędu Miasta w Skarżysku- Kamiennej (pok. 009)
ul. Sikorskiego 18, 26-110 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 25 20 154, 41 25 20 118, 41 25 20 154
 
Termin wsparcia zostanie umówiony indywidualnie.
 
Wsparcie realizowane jest w ramach projektu „Dekalog rodziny” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.