rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

StuG IV – jeden z dwóch w Polsce – w skarżyskim Muzeum

Od 25 lipca w Muzeum Orła Białego dla zwiedzających dostępne będzie niemieckie działo pancerne StuG IV. Jest to jeden z czterech pojazdów tego typu na świecie i jeden z dwóch dostępnych w Polsce.

 

 
 
 
StuG IV posiadany przez Muzeum w Skarżysku-Kamiennej to pierwszy odnaleziony po wojnie egzemplarz tego typu broni. Należał do niemieckiej 4. Dywizji Pancernej. Został wydobyty z bagnistego terenu w okolicy miejscowości Komierowo pod Bydgoszczą w 1999 roku. Od 2012 roku był rekonstruowany przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Ochrony Zabytków Militarnych działającego przy Muzeum Orła Białego.
 
Pojazd został rozebrany na podzespoły, oczyszczony z rdzy i ponownie zmontowany. Do uzupełnienia brakujących elementów użyto części znajdujących się w zasobach Muzeum i pozyskanych przez członków Stowarzyszenia. StuG po konserwacji odzyskał malowanie w barwach 4. Dywizji Pancernej Wehrmachtu.
 
Nowy eksponat będzie dostępny na muzealnym placu dla zwiedzających od soboty, 25 lipca od godziny 17.00. Zapraszamy do Muzeum Orła Białego, które w lipcu i sierpniu czynne jest codziennie w godzinach 8.00 – 20.00.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.