Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Leśna w budowie

Trwają prace przy budowie ulicy Leśnej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku-Kamiennej. Pierwszym etapem są prace wyburzeniowe. Inwestycja zakończy się w połowie listopada tego roku.

 

 

 

 

Ulica Leśna, która połączy ulice Niepodległości i Tysiąclecia oraz Bankową, będzie miała nawierzchnię z kostki granitowej. Powstaną także miejsca parkingowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne.
 
Wartość tej inwestycji to niemal 2,2 mln zł, a 60% pokryje dofinansowanie pozyskane przez gminę z Funduszu Dróg Samorządowych.
 
Warto także przypomnieć, że budowa ulicy Leśnej wpisuje się w koncepcję zagospodarowania terenu w narożu ulic Tysiąclecia, Bankowej i Niepodległości, na którym ma powstać nowoczesny obiekt handlowo-usługowy, który zastąpi obecny bazar Manhattan. Tę inwestycję planuje przeprowadzić spółka cywilna, która w drodze przetargu nabyła działki od gminy w użytkowanie wieczyste.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.