rank website on google @ google seo rank website on google, google seo. rank website on bing @ bing seo Rank website on bing, bing seo. google knowledge graph @ knowledge graph Google knowledge graph, knowledge graph. google @ sitelinks Google sitelinks. Ctr manipulation tool @ ctr manipulation @ ctr manipulation service ctr manipulation tool, ctr manipulation, ctr manipulation service. ranking factors in google @ google ranking factors Ranking factors in google, google ranking factors. increase website ctr@ website ctr@ website ctr in google Increase website ctr, website ctr, website ctr in google. bad seo backlinks @ good seo backlinks Bad seo backlinks, good seo backlinks. google suggestions @ google autocomplete Create google suggestions, google autocomplete.

Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Jak działają miejskie jednostki?

Po okresie ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa, działalność – w nowych warunkach i z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych – wznowiły skarżyskie jednostki sportu i kultury. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o zasadach korzystania z oferty.

 

 

 

 

MIEJSKIE CENTRUM SPORTU I REKREACJI
 
Można korzystać z obiektów sportowych Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji zgodnie z poniższymi godzinami pracy i zasadami:
Hala sportowa
Hala czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 22.30 oraz w niedziele w godzinach 8.00 – 22.30.
Maksymalna ilość osób na arenie głównej to 32 osoby + 2 opiekunów. Szatnie są nieczynne. Wejście możliwe jest tylko w maseczkach.
 
Kryta pływalnia
Pływalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 21.30, a w soboty i niedziele w godzinach 8.00 – 19. 00. Maksymalna ilość osób przebywających na basenie to 24 osoby (po 4 osoby na tor). Wejście na teren obiektu tylko w maseczkach.
 
Boisko Orlik
Orlik przy hali MCSiR czynny jest od 8.00 – 20.00.
Na każdym z boisk może przebywać jednocześnie maksymalnie 14 osób + 2 opiekunów.
 

 

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY
 
MCK wznowił działalność od 15 czerwca. Obecnie obiekt czynny jest w godzinach 8.00 – 16.00.
Do oferty zajęć wróciły zajęcia taneczne z zumby. Na początku lipca wraca „Pchli Targ”, czyli kiermasz, na którym można sprzedać, wymienić się lub kupić dosłownie wszystko (od monet, znaczków, poprzez książki, ubrania, zabawki, po bibeloty, obrazy, ręczne wyroby artystyczne i użytkowe, biżuterię i zegarki...). Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 lipca o godzinie 10.00.
Kino Centrum wznowi działalność na początku lipca. Prowadzone są już rozmowy z dystrybutorami filmów odnośnie konkretnych tytułów. Wracają także zajęcia teatralne, a w planach jest utworzenie grupy sympatyków sztuki filmowej.
Szczegółowy wykaz spotkań i wydarzeń będzie publikowany na bieżąco. Zapraszamy też na stronę www.mck.skarzysko.pl.
Zapraszamy do korzystania z oferty przygotowywanej przez MCK, jednocześnie przypominamy, że na terenie MCK należy przestrzegać wszystkich obostrzeń sanitarnych dotyczących: dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku, zakrywania ust i nosa (noszenia maseczek, przyłbic) oraz noszenia rękawiczek jednorazowych.
 
 
MUZEUM ORŁA BIAŁEGO
 
Muzeum Orła Białego można zwiedzać codziennie w godzinach 8.00 – 20.00. Muzeum systematycznie proponuje też tematyczne wydarzenia (ostatnie z nich – Strzelecki Puchar Lata – odbywało się w miniony weekend). O kolejnych eventach w Muzeum będziemy informowali na bieżąco. Szczegółów szukać można też na www.muzeum.skarzysko.pl.
 

 

POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
 
We wszystkich filiach Biblioteki Publicznej na terenie miasta czynne są wypożyczalnie dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży oraz audiobooków. W filii lub oddziale obsługiwana może być tylko jedna osoba.
Nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Książki, audiobooki i czasopisma do wypożyczenia podaje bibliotekarz. Przyjmowane są zwroty książek, które trafiają na 3- dniową kwarantannę i nie są one dostępne do ponownego wypożyczenia. Jest natomiast możliwość wypożyczenia materiałów bibliotecznych dostępnych na półkach bibliotecznych. Wskazane jest wcześniejsze zamówienie materiałów bibliotecznych drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Od 8 czerwca dostępne są również w ograniczonym zakresie czytelnie oraz jedno stanowisko komputerowe z możliwością wydruku. Ograniczenie przebywania w czytelniach spowodowane jest preferowaną przez Bibliotekę Narodową formą - wypożyczania publikacji do domu, zamiast udostępniania na miejscu.
Czytelników, zarówno w czytelni jak i wypożyczalni obowiązują reguły sanitarne. Jednocześnie w pomieszczeniu może przebywać jeden czytelnik. Należy zachować dystans 2 metrów, nie grupować się powyżej dwóch osób i stosować się do obowiązujących przepisów sanitarnych (w zamkniętej przestrzeni publicznej należy nosić maseczki). Wskazane jest, aby czytelnik posiadał również rękawiczki.
Biblioteka nadal nie organizuje imprez i spotkań dla dużych grup osób, niedostępne są pozostałe pomieszczenia biblioteczne (w tym izba pamięci ks. prof. Wł. Sedlaka). Natomiast wznawiają swoją działalność Dyskusyjne Kluby oraz niektóre spotkania cykliczne z zachowaniem rygoru sanitarnego.
 
Filie czynne są w godzinach:
Filia nr 1 ul. Towarowa 20 - 8.00-18.00
Filia nr 2 ul. Sezamkowa 23 - 8.00-18.00
Filia nr 3 ul. Słowackiego 25 - 9.30-17.00
Filia nr 4 ul. Sportowa 30 – 8.00 -16.00.
 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.