Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko będzie rywalizowało o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Prezydent miasta, Konrad Krönig oraz Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej zapraszają do wspólnej zabawy w ramach Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Druga edycja wydarzenia odbędzie się we wrześniu. W pierwszej edycji mieszkańcy rywalizujących miast przejechali łącznie 1 200 000 kilometrów.
 
Organizatorem Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski jest miasto Bydgoszcz. W pierwszej edycji rywalizacji – w 2019 roku – wzięły udział 23 miasta. Mieszkańcy rywalizujących miast w ciągu miesiąca – bo tyle trwa rywalizacja – przejechali łącznie 1 200 000 kilometrów.
 
W drugiej edycji planowanej na maj tego roku swój udział zadeklarowało 40 miast. Jednak z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu rywalizacji na wrzesień.
 
Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.
 
Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski to nie tylko pozytywna forma rozrywki promująca zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców i wykorzystanie roweru jako alternatywnego środka transportu, ale także – poprzez zebrane w aplikacji informację o potokach ruchu rowerzystów – przydatne narzędzie przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.
 
Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!
 
Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
 
Szczegółu projektu znajdują się na oficjalnej stronie rywalizacji www.rowerowastolicapolski.pl

 

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.