Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Miasto deklaruje współpracę z PKP przy realizacji ważnej inwestycji - taką decyzję podjął prezydent Konrad Krönig

Skarżysko-Kamienna jest wskazywane przez PKP S.A. jako lokalizacja do budowy terminalu multimodalnego, służącego do przeładunku towarów z pociągów na tiry i odwrotnie. Właśnie ten temat omawiany był dzisiaj w czasie telekonferencji z udziałem przedstawicieli PKP S.A. i Urzędu Marszałkowskiego.

 

 
 

 

Ta ważna dla rozwoju kolei i naszego miasta inwestycja miałaby być realizowana z wykorzystaniem środków unijnych w przyszłej perspektywie finansowej (w okresie najbliższych 7 - 10 lat). O projekcie rozmawiano dzisiaj w czasie telekonferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z udziałem przedstawicieli PKP S.A. i władz miasta oraz powiatu skarżyskiego. Samorząd miejski reprezentowali: prezydent miasta Konrad Krönig i jego zastępca Andrzej Brzeziński. Rozmawiano o planach PKP S.A. i zakresie współpracy przy przygotowaniach i realizacji inwestycji.
 
- Wielokrotnie podkreślałem, że należy wykorzystywać potencjał naszego miasta, w którym znajduje się jedna z największych stacji rozrządowych i które ma bogate kolejarskie tradycje. Wielokrotnie też lobbowałem w sprawie innych kolejowych inwestycji na terenie Skarżyska. Dlatego mocno trzymam kciuki za powodzenie tego projektu i w czasie dzisiejszej rozmowy z przedstawicielami PKP S.A. zadeklarowałem współpracę - mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Jesteśmy na wstępnym etapie, punktem wyjścia jest deklaracja PKP S.A. dotycząca umiejscowienia inwestycji w naszym mieście. Jesteśmy otwarci na dalsze rozmowy i doprecyzowywanie szczegółów – dodaje prezydent.
 
Terminal multimodalny służy do przeładunku towarów z transportu kołowego na kolejowy. W regionie świętokrzyskim byłby to pierwszy taki terminal.

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.