Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Od poniedziałku otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół dla najmłodszych uczniów

W poniedziałek, 25 maja w Skarżysku otwarte zostaną szkoły podstawowe, które zapewnią zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3, a także publiczne przedszkola i żłobki. Placówki będą funkcjonowały w oparciu o zalecenia i opracowane procedury, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno dzieciom, jak i pracownikom.
 
Zgodnie z wytycznymi rządu, od 25 maja do szkół podstawowych mogą wrócić najmłodsi uczniowie, z klas 1-3. W Skarżysku – po konsultacjach z dyrektorami szkół, inspektorem do spraw BHP dla placówek podległych gminie, a także przedstawicielami środowiska służby zdrowia – wznowione będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze we wszystkich szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Skarżyska-Kamienna.
 
Od poniedziałku 25 maja wznowiona zostanie także działalność miejskich przedszkoli i żłobków.
 
Otwarcie placówek oświatowych stwarza możliwość – dla rodziców pracujących – zapewnienia opieki dzieciom w żłobkach, przedszkolach i klasach 1-3 szkół podstawowych. Ostateczna decyzja należy do rodziców. Przypominamy o możliwości dalszego korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
 
Skarżyskie placówki oświatowe będą funkcjonowały w oparciu o zalecenia i uzgodnione procedury, w trosce o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom. Urząd Miasta wesprze placówki oświatowe w zakupie dodatkowych środków do dezynfekcji oraz ochrony osobistej.
 
O wszelkie szczegóły organizacyjne należy dopytywać u dyrektorów poszczególnych szkół, przedszkoli i żłobków miejskich.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.