Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kupuj świadomie – wybieraj PRODUKT POLSKI

Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”, zachęcającą do kupowania żywności od polskich producentów.

 

 

 

 

Świadome decyzje konsumenckie szczególnie teraz – w trwającej epidemii koronawirusa – mają ogromne znaczenie. Zachęcamy do zapoznania się z kampanią „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI” oraz do wybierania produktów polskich producentów.
 
Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.
 
Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców.
 
Szczegóły kampanii informacyjnej można znaleźć na stronie www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.