Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Akt urodzenia on-line

W skarżyskim Urzędzie Stanu Cywilnego kilkakrotnie wzrosła liczba zgłoszeń narodzin dziecka przesyłanych on-line. Do załatwienia tej urzędowej formalności za pośrednictwem internetu, należy posiadać profil zaufany.

 

 

 

 

Możliwość głoszenia narodzenia dziecka za pośrednictwem portalu www.gov.pl, bez konieczności przychodzenia do Urzędu Stanu Cywilnego, istnieje od kilku lat, jednak wykorzystywana była sporadycznie (w przypadku skarżyskiego USC - kilka razy w miesiącu). Od 1 stycznia do 16 marca tego roku z tej formy zgłoszenia nowo narodzonego dziecka w Skarżysku skorzystało 10 osób.
 
Po 16 marca – od kiedy obowiązują ograniczenia w bezpośrednich kontaktach w związku z epidemią koronawirusa – do 24 kwietnia urzędnicy skarżyskiego Urzędu Stanu Cywilnego przyjęli niemal sześć razy więcej takich zgłoszeń.
 
Rodzice mogą otrzymać akt urodzenia dziecka i inne dokumenty drogą elektroniczną, natomiast oryginały wysyłane są pocztą lub też wydawane osobiście, po umówieniu telefonicznym.
 
Posiadanie profilu zaufanego pozwala na załatwieniu wielu innych urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Ze szczegółami, jak założyć profil zaufany, można się zapoznać na portalu www.gov.pl.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.