Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Apel prezydenta do dzieci i młodzieży: zostańcie w domach

W kraju rozpoczyna się okres „społecznej kwarantanny”, który polega na unikaniu dużych skupisk ludzkich. W związku z tym prosimy rodziców, by w okresie zawieszenia działalności szkół, przedszkoli, placówek kultury, dzieci i młodzież pozostawały w domach.
 
Zgodnie z decyzjami ogłoszonymi wczoraj przez przedstawicieli rządu, od dzisiaj na okres dwóch tygodni zawieszona zostaje działalność szkół, przedszkoli, żłobków, klubów dziecięcych (dziś i jutro zapewniona jest jedynie opieka dla dzieci, od poniedziałku placówki będą zamknięte). Decyzja o zamknięciu objęła również uczelnie wyższe, instytucje kultury i sportu (kina, baseny, teatry, itp.). Okres ten ma być swoistą „kwarantanna społeczną”, która ma ograniczyć okoliczności do rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 
- Ponawiam swój apel do rodziców, młodzieży i dzieci, by najbliższe dwa tygodnie nie były traktowane jak okres ferii. Ten błąd popełniono we Włoszech, gdzie czas zamknięcia szkół stał się okazją do spotkań towarzyskich, wyjść do klubów. Proszę o pozostawanie w domach i unikanie dużych skupisk. Są to działania profilaktyczne. Proszę Państwa o odpowiedzialność – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
W okresie zamknięcia placówek oświatowych, zamknięte będą również place zabaw, boiska, kompleksy sportowe przy szkołach i przedszkolach. Władze miasta poprosiły także skarżyską policję, by patrole zwracały w najbliższym czasie uwagę na ewentualne skupiska młodzieży i dzieci na terenie miasta i informowały o konieczności pozostawania w domach.
 
Przypominamy jednocześnie, że dzięki specustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa, rodzice mogą liczyć na dodatkowe 14 dni opieki nad dzieckiem do lat 8. Ze szczegółami można zapoznać się TUTAJ.

 

Apel do swoich rówieśników wystosowała również Młodzieżowa Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej:

 

Koledzy i koleżanki

Wiemy, że o koronawirusie i chorobie COVID-19 słyszycie i czytacie ostatnio bardzo dużo. Jednak z reguły wypowiadają się dorośli: lekarze, politycy, eksperci. Mamy nadzieję, że posłuchacie też naszego głosu – głosu Młodzieżowej Rady Miasta.
 
Szkoły, uczelnie, kina, czy teatry zostają czasowo zamknięte, a imprezy masowe są odwołane. To działanie profilaktyczne, by ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, który co prawda dla jednych może nie stanowić bezpośrednio dużego zagrożenia, ale dla innych – osób starszych, przewlekle chorych – może powodować poważne konsekwencje.
 
Nie traktujmy czasu wolnego w związku z zamknięciem szkoły, jako czasu na spotkania towarzyskie, wyjścia ze znajomymi na kawę, czy rozegranie meczu na boisku. Ten błąd niestety popełnili nasi rówieśnicy we Włoszech. Tam koronawirus rozprzestrzenił się bardzo szybko i dzisiaj Włochy to drugi po Chinach kraj na święcie najbardziej dotknięty epidemią koronawirusa. Dlatego prosimy was o pozostawanie w domach. Na tym polega ogłoszona w kraju „kwarantanna społeczna”.
Najbliższe dni i tygodnie będą dla nas prawdziwym sprawdzianem z odpowiedzialności. Liczę, że zdamy go wzorcowo. Wystarczy, że będziemy postępować rozsądnie.
 
Młodzieżowa Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.