Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Informacja o zawieszeniu działalności miejskich placówek oświatowych i kulturalnych

W ślad za ogłoszoną przez przedstawicieli rządu decyzją o zawieszeniu działalności placówek oświatowych, kulturalnych czy sportowych na terenie całego kraju, w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyło się – zwołane w trybie nadzwyczajnym – spotkanie dyrektorów tych jednostek z terenu miasta. Ustalono zasady postępowania.
 

 

 

W spotkaniu wzięli udział: prezydent miasta Konrad Krönig, zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, sekretarz miasta Bernard Antos oraz przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Miasta, Andrzej Warwas.
 
Zgodnie z decyzją rządu, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na okres dwóch tygodni (do 25 marca) zawieszona zostaje działalność placówek oświatowych (szkół, przedszkoli, żłobków, klubów dziecięcych). By rodzice mieli czas na zorganizowanie opieki dla dzieci, w czwartek i piątek (12 i 13 marca) w placówkach tych odbywać się będzie jedynie działalność opiekuńcza, bez zajęć edukacyjnych. Od poniedziałku, 16 marca placówki oświatowe będą zamknięte.
 
Decyzją rządu, od jutra zawieszona zostaje także działalność jednostek kultury i sportu. W przypadku naszego miasta, zamknięte dla mieszkańców i gości będą: Miejskie Centrum Kultury (również kino Centrum), Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji (hala sportowa oraz kryta pływalnia), Muzeum im. Orła Białego, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna (wszystkie filie). Pracownicy tych jednostek będą pracowali, jednak nie będzie prowadzona działalność związana z obecnością mieszkańców.
 
W trakcie spotkania dyrektorzy poproszeni zostali również o wprowadzenie i respektowanie zakazu przebywania na terenie jednostek osób postronnych. Otrzymali również instrukcję postępowania w przypadku pojawienia się podejrzenia osoby z koronawirusem na terenie ich jednostki.
 
- Dostosowujemy się do decyzji rządu i realizujemy wytyczne. Zależy nam, by uspokajać ewentualne niepokoje społeczeństwa. To są działania profilaktyczne, dlatego również Państwa proszę o rzetelne przekazywanie tych informacji mieszkańcom – zwrócił się do przedstawicieli placówek i jednostek z terenu miasta prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Mam również prośbę do rodziców, by ten dwutygodniowy okres zamknięcia szkół nie był traktowany jak okres ferii czy wakacji. Założeniem jest ograniczenie spotkań. Dlatego proszę o pozostawanie w domach – dodał prezydent.
 
Wszelkie komunikaty dotyczące decyzji rządu o zawieszeniu działalności szkół i innych placówek wraz z informacjami o przysługujących rodzicom prawach, publikowane są m.in. na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji (TUTAJ) oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (TUTAJ).

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.