Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko-Kamienna w okresie II wojny światowej na zdjęciach – zapraszamy na wystawę

Prelekcja poświęcona organizacji „Orzeł Biały” i otwarcie wystawy o martyrologii mieszkańców Skarżyska-Kamiennej będą głównymi wydarzeniami związanymi z przypadającą w tym roku 80. rocznicą powstania tejże konspiracyjnej organizacji. Na oba wydarzenia, już 9 grudnia zaprasza skarżyskie Muzeum.

 

 
W poniedziałek o godz. 10.30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Konarskiego 17 odbędzie się prelekcja dr hab. Sebastiana Piątkowskiego poświęcona dziejom organizacji, od której bierze się nazwa skarżyskiego Muzeum. Wezmą w niej udział uczniowie „Jedynki”, w której murach, przed 80 laty przetrzymywano i torturowano polskich patriotów oraz skarżyscy licealiści.
 
W samo południe w budynku Miejskiego Centrum Kultury otwarta zostanie wystawa zdjęć ze zbiorów Marcina Medyńskiego przygotowana we współpracy z Muzeum im. „Orła Białego”. Wystawa nosi tytuł: „Długa noc pełna koszmarów. Skarżysko-Kamienna w okresie II wojny światowej”.
 
Wydarzenia mają charakter otwarty - zapraszamy.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.