Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Grudzień z muzeum

Intensywnie zapowiadają się najbliższe tygodnie w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Instytucja będzie świętowała jubileusz 50-lecia, a mieszkańców miasta i gości spoza Skarżyska zaprasza także na dwie wystawy oraz prelekcję.

 

 

 

 

 

 

Już w piątek, 6 grudnia o godzinie 11.00 w budynku wystawowym Muzeum Orła Białego odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Nowości w zbiorach 2018-2019”. Zaprezentowane zostaną muzealia przekazane w ostatnim okresie przez darczyńców lub pozyskane w inny sposób. Od 6 grudnia w muzeum będzie można także oglądać pamiątki po zmarłym przed trzema tygodniami podpułkowniku Henryku Czechu, Honorowym Obywatelu Miasta – będzie to między innymi mundur i odznaczenia, które zostały wypożyczone muzeum przez rodzinę śp. Henryka Czecha.
 
Kolejne wydarzenie proponowane przez Muzeum Orła Białego związane będzie z 80. rocznicą utworzenia organizacji „Orzeł Biały”. 9 grudnia o godzinie 10.30 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się prelekcja dr hab. Sebastiana Piątkowskiego, natomiast o godzinie 12.00 w Miejskim Centrum Kultury zaplanowano otwarcie wystawy Marcina Medyńskiego pt. " Długa noc pełna koszmarów. Skarżysko-Kamienna w okresie II wojny światowej".
 
2019 rok upływał w Muzeum Orła Białego pod znakiem 50-lecia istnienia placówki – 18 grudnia odbędzie się uroczysta Gala Jubileuszowa z tej okazji. Wydarzenie odbędzie się na sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. O szczegółach będziemy informowali.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.