Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Skarżysko i Żmerynka podtrzymują dobre kontakty

W minionym tygodniu prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig na zaproszenie samorządu naszego miasta partnerskiego Żmerynka wspólnie z zastępcą prezydenta Andrzejem Brzezińskim, zastępcą dyrektora Muzeum im. Orła Białego Robertem Bodo oraz jednym z lokalnych przedsiębiorców, gościł na Ukrainie.

 

 

 

Program wizyty obejmował między innymi udział w nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Żmerynka, w trakcie której podpisano Memorandum o dalszej współpracy obu miast. Samorządowcy odwiedzili także szkołę, w której prowadzona jest polska klasa, gdzie młodzi uczniowie w języku polskim przywitali gości ze Skarżyska chlebem i solą. Duża część wizyty poświęcona była współpracy na linii samorząd - lokalny biznes. Samorządowcy odwiedzili między innymi Hodowlę Krewetek oraz Farmę Ślimaków.
 
W trakcie spotkania podjęto decyzję o kolejnej wizycie delegacji z Ukrainy w Skarżysku w trakcie przyszłorocznego V Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego. W skład delegacji mają wejść nie tylko przedstawiciele samorządu, ale także świata biznesu.
 
Przypomnijmy, że współpraca pomiędzy samorządami trwa od kilkunastu lat – umowa partnerska między Skarżyskiem-Kamienną, a Żmerynką została podpisana w 2001 roku. Zakłada ona m.in. dzielenie się doświadczeniami, wymianę młodzieży, wymianę artystyczną, wzajemną promocję (również gospodarczą) i realizację wspólnych projektów.
Foto: zhmerynka.city

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.