Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Pierwsze urodziny Klubu Senior+

Klub Senior+ na osiedlu Dolna Kamienna obchodził pierwszą rocznicę swojej działalności. Była to okazja do uroczystego świętowania.

 

 

 

 

 

 

 

Klub Senior + na Dolnej Kamiennej to drugi taki klub w Skarżysku (pierwszy działa na osiedlu Milica). Zajęcia rozpoczęły się tu w listopadzie 2018 roku. Codziennie korzysta z nich kilkudziesięciu starszych mieszkańców. Spędzają czas aktywnie, biorą udział w zajęciach ruchowych i rehabilitacyjnych, wspólnie gotują, tworzą rękodzieło, wyruszają na wycieczki. Uroczystość z okazji pierwszego roku działalności udowodniła, że stali się zintegrowaną grupą, która chętnie spędza czas wspólnie.
 
W uroczystym spotkaniu z okazji 1. roku działalności wzięli udział nie tylko seniorzy i instruktorzy z Klubu Senior+, ale również liczni gości, a wśród nich: posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik, radny Rady Miasta z osiedla Dolna Kamienna Marek Gąska, członek Zarządu Powiatu Adam Ciok, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Marzanna Łasek, jej zastępczyni Halina Indyka, a także kierująca Klubem Senior+ na osiedlu Milicja Małgorzata Zolbach.
 
Goście przybyli do seniorów z gratulacjami i życzeniami oraz upominkami. Seniorzy mieli natomiast niespodziankę dla gości: recytowali wiersze i śpiewali piosenki – również swojego autorstwa. Było i nostalgicznie, i na wesoło.
 
Koordynatorka Klubu Senior+ na Dolnej Kamiennej, Beata Sokołowska pokrótce podsumowała pierwszy rok działalności, dziękując seniorom za aktywność i zaangażowanie. Uczestników zajęć uhonorowała pamiątkowymi dyplomami, a najaktywniejszych – tytułami Seniora Roku. Spotkanie jubileuszowe zakończyło się poczęstunkiem. Nie zabrakło również tortu.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.