Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

„BohaterOn w Twojej szkole - włącz historię” w skarżyskiej „Dwójce”

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „BohaterON w Twojej szkole – włącz historię”. Jest to kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.
 

 

 

W październiku przeprowadzone zostały liczne zajęcia edukacyjne dla klas I-III i IV-VIII. Uczniowie poznali i poszerzyli wiedzę na temat wybuchu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Poznali biogramy wybranych powstańców.
 
W klasach młodszych dzieci budowały też makietę schronu i szyfrowały wiadomości.
 
Ostatnim zadaniem było wykonywanie kartek i laurek, które zostały wysłane do Organizatora w/w akcji – Fundacji Rosa we Wrocławiu, skąd będą przekazane Powstańcom.
 
Ponadto uczennica SP nr 2 z klasy VIII, Oliwia Jarosz wystąpiła w III edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, gdzie zdobyła wyróżnienie.
 
Wszystkie dzieci pod opieką wychowawców odwiedziły miejsca pamięci narodowej – t.j. mogiłę zbiorową pomordowanych w lesie na Borze, pomnik Poległym za Ojczyznę, pomnik przy Dębie Katyńskim. Uporządkowały teren, paliły znicze i wspólnie śpiewały pieśni patriotyczne.
 
Akcja „BohaterOn w Twojej szkole” to prawdziwa lekcja patriotyzmu.
 
Źródło: Materiał własny – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.