Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Jeden z największych skateparków w Polsce już w przyszłym roku w Skarżysku

W Skarżysku-Kamiennej powstaje największy w regionie i jeden z największych skateparków w kraju. Na rozległym terenie nie zabraknie też innych obiektów dla miłośników jazdy na hulajnogach i rowerach, jak tory pumptrack z pierwszym w Polsce elementem do jazdy ekstremalnej zwanym „cradle”. Cały kompleks ma być gotowy po wakacjach w 2020 roku.

 

 

 

 

Prace przy inwestycji rozpoczęły się wiosną, a pierwsze efekty już są widoczne. Na rozległym terenie na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej powstaje skatepark, pumptrack, plac zabaw, kompleks boulderowy, ścieżka rowerowa, mini trybuny, a także budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów, parking z drogami i infrastrukturą towarzyszącą, zagospodarowana będzie też zieleń. Całość zajmie ponad 23 tys. metrów kwadratowych.
 
- Jestem przekonany, że będzie to miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji, przyciągające nie tylko mieszkańców miasta i okolic, ale także miłośników jazdy na rokach, deskorolkach, czy rowerach z całego regionu świętokrzyskiego i spoza niego – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Nasze miasto będzie mogło poszczycić się tym, że będziemy posiadali profesjonalny skatepark – jeden z największych w kraju oraz pumptrack z nowatorskimi elementami, jak „cradle”. Dodam, że projekt całości konsultowany był z fachowcami, autorytetami w tej dziedzinie – dodaje Konrad Krönig.
 
Budowany pumptrack, czyli kompleks torów rowerowych, będzie się składał z torów dla początkujących (MINI PUMP – dla dzieci) oraz toru dla zaawansowanych (FLOW TRUCK, o długości ponad 400 metrów). Tory składają się z garbów, zakrętów oraz małych „hopek”. Elementem toru dla zaawansowanych będzie półkolista sfera („cradle”), służąca do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej.
 
Kolejny, wyczekiwany element inwestycji, czyli skatepark zajmie powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i będzie składał się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl.
 
Powstanie też coś dla miłośników wspinaczki - kompleks boulderowy, czyli kompleks kamieni bulderowych, przewidzianych do wspinania bez użycia asekuracji linowej (asekuracja zapewniona będzie przez warstwę amortyzującą).
 
Powstanie również plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i zjeżdżalnią dla najmłodszych.
 
Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Inwestycja jest elementem dużego projektu realizowanego w Skarżysku pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej” o łącznej wartości ponad 13 mln zł.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.