Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Kampania edukacyjna „Ciąża bez alkoholu” w Skarżysku

Kilkadziesiąt osób – między innymi pedagogów - wysłuchało prelekcji na temat Spektrum Alkoholowych Zaburzeń Płodowych, którą zorganizował Urząd Miasta. Było to kolejne działanie profilaktyczne wpisujące się w ogólnopolską kampanię edukacyjną „Ciąża bez alkoholu”.

 

 

 

 

 

Spotkanie, które zorganizował Referat Zdrowia Urzędu Miasta, odbywało się 21 października w Miejskim Centrum Kultury. Zebranych przywitała Urszula Wiśniewska, kierownik Referatu Zdrowia. Pokrótce przedstawiła statystyki mówiące o tym, jak wiele kobiet sięga po alkohol będąc w ciąży i jaka jest świadomość społeczna na temat skutków spożywania alkoholu w ciąży.
 
Po krótkim wstępie głos zabrała Magdalena Delipacy - psycholog, pedagog, terapeuta SI, edukator i terapeuta w zakresie FASD, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzinami zastępczymi oraz adopcyjnymi. Wygłosiła prelekcję na temat FAS/FASD (Spektrum Alkoholowych Zaburzeń Alkoholowych). Mówiła o działaniu alkoholu na rozwijający się płód, a także o problemach występujących u dzieci, których mamy piły alkohol w ciąży. Część prelekcji poświęcona była temu, jak postępować z dzieckiem dotkniętym FAS w przedszkolu i szkole.
 
Kolejnym działaniem w ramach kampanii „Ciąża bez alkoholu”, w którą gmina Skarżysko włączyła się aktywnie, będzie szkolenie branżowe „Dziecko z FAS/FASD w przedszkolu/szkole - metody i wskazówki do pracy z dzieckiem". Spotkanie odbędzie się 4 listopada w Urzędzie Miasta.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.