Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Fani walczą o Klub Semafor – miasto włącza się w akcję

Właściciele Klubu Muzycznego Semafor, który jest ważnym miejscem na muzycznej i kulturalnej mapie miasta, poinformowali, że po 18 latach działalności zostali zmuszeni do zamknięcia klubu. Na reakcję fanów nie trzeba było długo czekać. Ruszyła zbiórka pieniędzy na wsparcie właścicieli klubu w trudnym momencie, by Semafor mógł działać dalej. Do akcji włącza się także prezydent miasta.
 
Klub Semafor, prowadzony przez państwa Małgorzatę i Michała Lipińskich, uważany jest za miejsce kultowe. Semafor ma na koncie setki udanych koncertów, udział w licznych akcjach charytatywnych i organizację festiwalu SKARfest. Klub wspierał również rodzime zespoły, które zaczynały swoje kariery właśnie na tej scenie.
 
Semafor cieszy się ogromnym uznaniem w oczach muzyków i fanów, dlatego informacja o konieczności zamknięcia klubu poruszyła sympatyków tego miejsca. Ruszyła zbiórka pieniędzy, które mają pomóc w utrzymaniu działalności klubu. Akcję organizują: Mateusz Dąbrowski, Małgorzata Dobrowolska-Dąbrowska i Dariusz Sadura.
 
- Nie zgadzamy się, aby miejsce, które ukształtowało gusta muzyczne całych pokoleń, które dało początek wielu wspaniałym przyjaźniom i pozwoliło wielu zespołom zrobić wielkie kariery, po prostu zostało zamknięte i z dnia na dzień zniknęło z mapy klubów muzycznych – podkreślają inicjatorzy zrzutki.
 
Informują, że zebrane fundusze mają być przeznaczone na pokrycie błędnie wystawianej przez właściciela lokalu faktury, niedopłatę jaka powstała, opiekę prawnika, dalsze działanie klubu, pokrycie kosztów sądowych, jeśli dojdzie do procesu i pokrycie pozostałych kosztów.
 
Do akcji włączył się także prezydent miasta, Konrad Krönig, który prywatnie wsparł zbiórkę i który zachęca do tego kolejne osoby.
 
- Klub Semafor jest bardzo ważnym miejscem na mapie naszego miasta, a jego zamknięcie byłoby ogromną stratą dla życia kulturalnego i muzycznego Skarżyska. Bardzo cenię sobie również dotychczasową współpracę z właścicielami Semafora. Znam ich ogromne zaangażowanie i profesjonalne podejście do pracy. Sądzę, że spontaniczna pomoc, która jest organizowana przez fanów, jest dowodem uznania dla właścicieli klubu. Sam również wsparłem tę zbiórkę i zachęcam do tego kolejne osoby – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
 
Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl, natomiast na facebooku powstała specjalna grupa Klub Semafor – grupa wsparcia, gdzie można znaleźć szczegóły akcji i link do zrzutki. Organizatorzy akcji zapowiadają także organizację koncertu dla klubu Semafor, a prezydent Skarżyska w czasie spotkania z Mateuszem Dąbrowskim zadeklarował wsparcie miasta i miejskich jednostek w organizacji tego wydarzenia.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.