Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Ciąża bez alkoholu. Zapraszamy na prelekcję na temat FAS

Zapraszamy do udziału w prelekcji dotyczącej FAS/FASD (Spektrum Alkoholowych Zaburzeń Alkoholowych), która odbędzie się 21 października 2019r. o godz. 10.00 w PATIO Miejskiego Centrum Kultury.
 

 

 

W programie uwzględnione zostaną treści związane z diagnozą dzieci pod kątem występowania zaburzeń ze spektrum FASD, ich funkcjonowaniem społecznym, budowaniem systemu wsparcia i metodami pracy z dzieckiem z FASD.
 
To kolejne działanie profilaktyczne gminy Skarżysko- Kamienna wpisujące się w ogólnopolską kampanię edukacyjną „Ciąża bez alkoholu” realizowaną w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której gmina jest oficjalnym partnerem.
 
Prelekcję poprowadzi Magdalena Delipacy - psycholog, pedagog, terapeuta SI, edukator i terapeuta w zakresie FASD, posiadająca wieloletnie doświadczenie pracy z rodzinami zastępczymi oraz adopcyjnymi. W pracy psychologicznej stosuje podejście Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
 
Osoby zainteresowane udziałem w prelekcji prosimy o wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej do 17 października 2019r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie wypełnionej karty do Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sikorskiego 18, pok. 009. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 41 25 20 118.
 
Ponadto informujemy, że w listopadzie 2019r. planowane jest szkolenie branżowe „Dziecko z FAS/FASD w przedszkolu/szkole - metody i wskazówki do pracy z dzieckiem”.

 

DO POBRANIA:

Karta zgłoszeniowa

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.